Vekil Kasapoğlu: 5. İslami Tesanüt Oyunları’nı tarihinin en aşkın katılımıyla düzenliyoruz

Gençilk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, 5. İslam El Birliği Oyunları’na bildirme aşkın katılımın gerçekleştiğini belirterek, “Bu organizasyonun sunma iri özelliği var.  Genişlik aşkın katılımlı İslam Oyunlarını, tarihinde Türkiye’de biz düzenliyoruz. Bu dahi Konya’nın karı sahipliğinde oluyor. Hamdolsun bati benzeri hazırlık süreci geçirdik. Bu süreç bundan sonra başarıyla taçlanacak seviyeye geldi” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, 9-18 Ağustos tarihleri beyninde Konya’birlikte gerçekleşecek 5. İslami Dayanışma Oyunları’nın açılışından önceki basın mensuplarıyla aynı araya geldi. Nazır Kasapoğlu, Türkiye’de yapılan tesislerin arsıulusal standartlara kavuştuğunu, Türkiye’nin matlup benzeri büyüklük haline geldiğini söyledi. Nazır Kasapoğlu, “Türkiye’nin her bir yanı tesisleşmesini artık tamamladı. Uluslararası her bir çalışmaya eş sahipliği ika niteliği bu tesislerde bulunan. Tığ artık bu çalışmalarda talip mutluluk değiliz. İstenilen ülkeyiz daha çok. Rica edilen ülkeyiz. Bunu Türkiye’de yapalım diyorlar” diye niteleyerek konuştu.

“MADALYA SAYISINA YETİŞEMİYORUZ”Türk sporcuların başarılarıyla madalya sayısına yetişemediklerini rapor eden Nazır Kasapoğlu, “Bu oyunlar ayrımsız girişim ve tığ bunu sürdüreceğiz. Bu zamana kadar çorak tartışmaların içerisinde olmadık. YANLIŞSIZ Parti yerine hangi ulusalda, ne yerelde. Hiçbir devir lafla peynir gemisi yürütmeye çalışmadık. Sporda madalya sayısına yetişemiyoruz. Arkadaşlarımız aynı infografik yapıyorlar, şu kadar madalya. Aynı bakıyorsunuz iki zaman bilahare madalya sayısı artmış. Yatırımlar ve bu çalışmalar bizleri daha ileriye taşıyor. Bu oyunlar Konya üzere tarihtir. Bu tarihi alay malay yazıyoruz” şeklinde konuştu.”GENIŞLIK AŞKIN KATILIMLI İSLAM OYUNLARI TÜRKİYE’DE GERÇEKLEŞECEK”

5. İslami Dayanışma Oyunları tarihinde arz fazla katılımın Türkiye’deki organizasyonda gerçekleşeceğini belirten Vekil Kasapoğlu, “Bu organizasyonun bildirme balaban özelliği var.  Sunma aşkın katılımlı İslam Oyunları’nı Türkiye’de düzenliyoruz. Bu de Konya’nın familya sahipliğinde oluyor. Hamdolsun aheste tıpkısı tedarik süreci geçirdik. Bu süreç bundan sonra başarıyla taçlanacak seviyeye geldi. Erte açılış törenimiz var. Gerçekten unutulmayacak tıpkı tören sahnelenecek. Dillere boy aynı açım şöleni ve hararetli tıpkı gece bizleri bekliyor. Spor devrimimizi Konya’mızda, bu hazırlıklar neticesinde taçlandırdık.”

Share: