Karatay’da Çimenlik Tutkun Spor Merkezi’nin temeli atıldı

Konya’nın form Karatay İlçe Belediyesi marifetiyle Çimenlik Mahallesi’ne kazandırılacak Çimenlik Mecbur Spor Merkezi’nin temeli, planlı törenle atıldı.

Spor alanındaki yatırım ve projeleriyle Türkiye’ye eş olan Karatay Belediyesi, ilçeye kazandırılacak Çimenlik Vabeste Spor Merkezi’nin temelini planlı törenle attı. Karatay Belediyesinin 100’üncü ana atma projesi olan Çimenlik Mecbur Spor Merkezi, 8 bin 680 arsa, 1161 metrekare de inşaat alanına cemaat. Çimenlik Sınırlanmış Spor Merkezi’miz, 13 milyon liraya para olacak. 15’e 28 ebatlarına ehil oyun sahası, dinlenmelik alanı, peyrev tribünü, soyunma odaları, yönetimsel bölümleriyle yıpranmamış ve çağdaş tıpkısı vabeste spor merkezinin sene sonuna büyüklüğünde tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.

“Karatay Belediyesi olarak ilçemizde sporun herhangi bir alanına destek veriyoruz”

Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, asıl atma töreninde yaptığı konuşmada, Karatay Belediyesi olarak; fiziki ve enfrastrüktür alanındaki yatırımların yanı sıra içtimai, kültürel, terbiye ve afiyet yatırımları bile gerçekleştirdiklerini aktardı. Şehremaneti olarak spora ayrı ayrımsız ehemmiyet verdiklerini söyleyen Başbuğ Hasan Kılca, “Göreve gelir gelmez belediyemiz bünyesinde Toyluk ve Spor Müdürlüğü’nü kurduk. Bugüne kadar da sporun Karatay’ımızın temas köşesine yayılması için bir nice kebir yatırımı ve projeyi hayata geçirdik. 2 yıl ilk ilçemizdeki 30 okula FIFA normlarına akıllıca 30 kullanılmamış müstear çim halı meydan kazandırılmasıyla ilişkin projenin temelini attık. Projemize meydanlık vermeden bitmeme ediyoruz. Karatay Yaz Spor Okulları projemiz sürüyor. Bu yıl 11 branşta bin 250 sporcu kardeşimizin katılımıyla hesaplı eğitimler gelecek hafta tamamlanıyor. Karatay Belediyesi Spor Kulübümüz, geleceğin sporcularının yetişmesi ve yeteneklerinin ortaya çıkmasına öncülük ediyor. Kulübümüz; futbol, tekvando, voleybol, kick boks, cimnastik ve güreş kadar daha bir nice branşta geleceğin şampiyonlarını yetiştiriyor. Tekrar acemi spor kulüplerimize malzeme ile ekipman desteğinde bulunuyoruz. İlkokul ve ortaokul öğrencilerimize müteveccih namına ülfet ve beraberlik turnuvası düzenledik. Sonuç adına yaz kuran kurslarımızda yetişek gören yavrularımıza müteveccih turnuva düzenledik. Yüzlerce kardeşimiz, turnuvalarımızda, bu fena hâlde ortamlarda rekabeti ama yer önemlisi dahi dostluğu, kardeşliği ve dayanışmayı öğrendi” ifadelerini kullandı.

“Çimenlik mahallemize çağcıl tıpkısı spor merkezi kazandırıyoruz”

Hasan Kılca, temeli atılan Çimenlik Sadık Spor Merkezi için da bilgelik vererek, “Çimenlik Mahallemizde, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi’nin yanında, 15’e 28 ebatlarına ehil oyun alanı, fuaye alanı, peyrev tribünü, soyunma odaları, yönetsel bölümleriyle kullanılmamış ve çağcıl tıpkı bağlı spor merkezini kazandırıyoruz. 8 bin 680 yer, 1161 metrekare üstelik inşaat alanına cemaat Çimenlik Sınırlı Spor Merkezi’miz, 13 milyon liraya para olacak ve inşallah Boşluk ayı başında de hizmete sunmayı hedefliyoruz. Bugüne büyüklüğünde olduğu kabil artık birlikte gençlerimiz, onların eğitimi ve gelişmesine müteveccih henüz birçok projeyi hepyek hayata geçireceğiz. Merkezimizin şimdiden ilçemize, mahallemize ve hemşehrilerimize tatlıca olmasını diliyorum” diye konuştu.

YANLIŞSIZ Öğür Karatay İlçe Başkanı Mehmet Zinde, Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca’nın seçimlerden geçmiş ne saraka verdiyse hepsini bir bir hayata geçirdiği kaydetti.

Garaz Belediye Başkanı Mustafa Kavuş birlikte Karatay Belediyesi’nin seçimlerden ilk sunulan sözlerin ve söylenenden haddinden fazla elan çok yatırımın dahi hayata geçtiğine vurgu yaptı.

MHP Konya İl Başkanı Remzi Karaarslan, Karatay Belediyesi’nin 100’üncü yatırımının temelini bütün alay malay attıklarına aksan yaptı.

DÜRÜST Fırka İl Başbuğ Vekili Mehmet Munlafalıoğlu ise, henüz hafta sonu tekrar Karatay Belediyesinin Divanlar Mahallesine kazandırdığı içtimai tesisin açılışı olduğunu hatırlatarak Karatay Belediyesinin birçok projeyi bir bir ilçeye kazandırdığını belirtti.

Konuşmaların peşi sıra Çimenlik Mahallesine kazandırılacak Çimenlik Vabeste Spor Merkezi’nin temeli, dualar eşliğinde atıldı. – KONYA

Share: