Türkiye Değiş Partisi Umumi Başkanı Sarıgül Iğdır’da esnafı ülfet etti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Iğdır’birlikte esnafı mülakat yazar matbuat mensuplarıyla buluştu.

Partisinin Şarki Anadolu’da memur toprak başkanlarıyla kente mevrut Sarıgül, Atatürk ve Cumhuriyet Altını caddelerindeki esnafla benzeri araya geldi, vatandaşlarla çay içip arkadaşça etti.

TDP Iğdır İl Başkanlığı binasına sabık Sarıgül, burada matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, TDP’nin farklı siyasi partilerden ayrımlı olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Parti yerine organizasyon yapımızla, tüzüğümüzle, görüşlerimizle birçok politik partiden farklıyız. Ben alışılagelmiş siyasilerden değilim, mağaza ve dayak siyasetçisi değilim. Berrak, açık, akıbet paye diyapozitif ayrımsız yöntem yapmaya, partimizin görüşlerini milletimizle buluşturmaya bismillah diye niteleyerek devam ediyoruz. Teşkilatlarımızla aramızda umu bağımız, sorun adamlığımız, davalarına mümin ilişkilerimiz var.”

Sarıgül, İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya giriş talebine bel ederek, “İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya girmesine müsaade vermemiz amacıyla asayiş kaygılarımızın giderilmesini, ülkemizdeki sığınmacıların NATO üyesi ülkeler arasında değer oranda dağıtılması üzerine bütün mugayeret partilerinin iktidara izin vermesini temenni ediyorum kim kuvvet NATO ve Avrupa Birliği karşısında daha dahi aktif olsun.” diyerek konuştu.

Düzensiz göçmenler konusuna de değinen Sarıgül, şu ifadeleri kullandı:

“Gerekiyorsa Amerikalı üslerini, NATO üslerini kapatalım amma İsveç ve Finlandiya NATO’ya kaplamak istiyorsa bizdeki mültecileri karşılık yerine kabul etmek durumundadır. Bu kartı çokça dolgunca oynayalım, bu fırsatı kaçırmayalım. Bu noktada da bilcümle siyasal partileri hükümete bitirme vermeye nida ediyorum. Hükümetimiz yetkiyi almalı kim NATO ülkeleri karşısında masaya sağlam otursun. Elkızı Türkiye Cumhuriyeti masasını kuralım, bu masada 6 buçuk milyon mültecinin sorunlarını konuşalım.”Share: