Tekirdağ’dan kısa kısa

Tekirdağ Valisi Muazzez Saika, Marmaraereğlisi ilçesinde Yakuplu ve Çeşmeli mahallelerini musahabe etti.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, “Halkla Mülakat Günleri” kapsamında Ilbay Yıldırım, mahalle sakinlerinin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Vali Saika’a ziyaretinde Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Melik Fındık, İl Cingöz Komutanı Osman Kılıç, Marmaraereğlisi Belediye Reisi Hikmet Dede haremlik etti.

Saika, şehit ailesini mülakat etti

Tekirdağ Valisi Muazzez Sebep, Marmaraereğlisi ilçesinde, 1994 yılında bağırsak güvenlik operasyonunda, Ağrı’dahi şehit olan Leşker Ahmet Ağızcıl’ın ailesini görüşme etti.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, ziyarette şehidin ailesiyle sohbet fail Saika, rastgele zaman martir ailelerinin birlikte olduklarını belirtti.

Ziyarette, Kur’an-ı Verimli okundu, martir Ahmet Ağızcıl ve yekpare şehitlere yakarış edildi.

Vali Yıldırım’a ziyaretlerinde Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, İl Emniyet Müdürü Mehmet Kağan Fındık, İl Bitirmiş Komutanı Osman Kılıç, Marmaraereğlisi Belediye Reisi Hikmet Dede eşlik etti.

Kumbağ İlk ve Ortaokuluna rekiz 4 melfuf sınıf çatı yaptırılacak

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vilayet Derinti Salonu’nda Süleymanpaşa Belediyesi marifetiyle Kumbağ İlk ve Ortaokuluna rekiz 4 ekleme derslik bina yaptırılmasına dair tören düzeni imzalandı.

Protokole, Ilbay Eren Sebep, Süleymanpaşa Kaymakamı Harun Kayaç, Süleymanpaşa Şehremini Cüneyt Yüksel, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Müdürü Kaan Sinan Tohumcu’nun katıldığı belirtildi.

-Marmaraereğlisi’nde “Arsıulusal Kumluk Voleybolu Halk Şenliği” düzenlendi

Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından Yaz Şenlikleri kapsamında bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen Arsıulusal Kumsal Voleybolu El Şenliği, ulusal ve arsıulusal maçlara görüntü oldu.

Şehremini Vukuf Ağababa, yaptığı açıklamada turnuvanın, otizm ve down sendromuna farkındalık görüntülemek için sinema, seyir ve paradigma sanatçılarının birlikte katılma sağladığını söyledi.

Marmara BeachVolley Organize ve Semavi Martı Otizm Spor Kulübü ile ortaklaşa düzenledikleri organizasyonda ünlülerin de yarışma yaptığını rapor eden Ağababa, “Arsıulusal Deniz Hamamı Voleybolu Şenliği’nin bu sene dördüncüsünü gerçekleştirdik. Trakya’nın turizm kenti olan ilçemizde kumsallarımızın misafirlerimizle dolup taştığı yaz döneminde, hem vatandaşlarımızın eğlenmesi hem dahi otizme farkındalık tasarlamak adına Marmaraereğlisi Belediyesi kendisine her sene hakeza ayrımsız etkinliğe imza atıyoruz.” dedi.

Ergene Sosyokültürel Tesis Cemevi ve Lokanta açıldı

Ergene Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile ilçeye kazandırılan Ergene Sosyokültürel Kuruluş Cemevi ve Lokanta açılışı törenle yapıldı.

Sağlık Mahallesi’ndeki cemevinin açılışında konuşan Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bugün tarihi bir projeye hep bu arada imza attık. Bu projeyi bölgemize kazandırmış olmasından çevre Büyükşehir Uray Başkanımıza teşekkürname ediyorum. Sonuçta burada balaban benzeri say var. Bu emeğin sonucunda bir sene kabil gücük bire bir süre içerisinde bu projeyi hayata geçirdik ve vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz o yüzden, mutluyuz.” dedi.

Açılış törenine Tekirdağ Büyükşehir Şehremini Mesabe Albayrak, Tekirdağ milletvekilleri Enez Kaplan ve İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Yüksel Özdal, Toplama Vakfı Genel Komutan Vekili Hasan Sezgin ile Cem Vakfı Ergene Şube Başkanı Volkan Işıklı de katıldı.

Share: