Afyonkarahisarlı tekvandocular Türkiye Şampiyonası uğrunda

Afyonkarahisar Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda düzenlenen Ümitler Türkiye Taekwondo memleket seçmesinde dereceye giren sporcular Sinop’ta düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na gitmeye türe kazandı.

Düzenlenen taekwondo müsabakalarında; beklenti bayanlar kategorisinde 46 kg’da Melike Ersoy, 49 kg’da Emine Ceren Durmuş, 53 kg’da Sıla Gürel, 57 kg’da Çürük Hatun Kişi Kaya, 73 kg’da Padişah Cengiz birinci oldu. Felek rical kategorisinde; 54 kg’da Garaz Çıpır, 58 kg’da Muhammet Tuna, 63 kg’da Mete Saraç, 68 kg’da Alperen Mehmet Günahsız, 80 kg’da Harun Hasbi Mescioğlu,87 kg’da ise Muhammet Kılınç bir numara oldu.

Taekwondo il seçmelerine ilişik adına konuşan Afyonkarahisar Taekwondo İl Temsilcisi İsmail Bulduk, “Ümitler il birinciliği yapıyoruz. Şeş kulüpten 10 karı 10 erkek sporcu katıldı. Müsabakalarda bir numara ve ikinci olanlar Sinop’ta yapılacak olan Ümitler Türkiye Şampiyonası’na katılacaklardır. Parçalanmamış sporcularımıza başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.

Müsabakalar sonucunda birinci ve ikinci olan sporcular; Sinop’ta düzenlenecek olan Beklenti Milliler Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı. – AFYONKARAHİSAR

Share: