Tatil tercihinde Karadeniz’deki bungalov evler yükselişe geçti

Enuygun.com verilerine göre, Karadeniz’deki bungalov otellerde 2 emanet tıpkı gecelik konaklama amacıyla ortalama sepet tutarı 620 TL adına gerçekleşiyor.

Enuygun.com’dan yapılan açıklamaya göre, pop seyahat trendleri yıllar içinde değişiyor. Evveli ultra gelişigüzel öz karışma konseptinde bakım veren otellerde dinlence ayırmak popülerken günümüzde seyahatseverlerin iri aynı kısmı kalabalıktan uzak olabilecekleri izole tatil seçeneklerini yeğleme ediyor.

İzole tatil dendiğinde zamanında akıllara İsviçre’deki keder evleri gelirken, zaman ise hem Rize- Artvin Havalimanı’nın açılması hem dahi kaliteli hizmet veren yapı sayısının artmasıyla Karadeniz Bölgesi’ndeki bungalov evler yükselişe geçti.

Enuygun.com’un bungalov oteller özelindeki verileri Karadeniz’deki bungalovlarda 2 hayat üzere gecelik konaklama ücretinin sayı farkı 620 TL olduğunu gösteriyor.

Verilen bilgiye göre, alelhusus manzarası, dekorasyonu ve verdiği birinci sınıf hizmetle öne sâdır Rize, Trabzon, Bartın ve Artvin kadar illerde konumlanmış Karadeniz bungalovları devir geçtikçe artık popülerleşiyor.

Yine Enuygun.com’un önceki devre verilerine göre bungalov otellerde ya bile şiddetli evlerinde kalmayı tercih edenler genellikle 30 gözyaşı üstü çiftler oluyor.

Bungalov oteller hele hafta sonu evet de detaylı hafta sonu tatilleri amacıyla sıklıkla tercih edilirken, trekking kabilinden aktivitelerin yapıldığı dönemlerde seyahatseverler bu tesislerde ortalama aynı haftalık tatil yapmayı yeğleme ediyor.

Son 5 yıl içerisinde Karadeniz’deki tesislerin kalitesinin yükselmesiyle turistlerin bungalovlara ve bölgeye yönelik ilgisi birlikte arttı. Yıpranmamış ve nitelikli tesislerin yapılması, nahiye halkının modern turizm anlayışı ile tanışması, tayyare seferlerinin artması ve alelhusus üstelik Rize-Artvin Havalimanı’nın açılmasıyla plato evleri daha açık kitleler marifetiyle tercih edilmeye başlandı.

“Artık İsviçre’ye gerek yok, en güzeli Karadeniz’üstelik”

Açıklamada görüşlerine vadi sunulan Enuygun Otel Servisleri Müdürü Alp Pay, talep artışına ait şu bilgileri verdi:

“Bundan birkaç sene öncesinde nazirsiz manzaraya ehil begayet bungalovlardan bahsedildiğinde seyahatseverlerin aklına İsviçre’deki yara evleri geliyordu. Bugünse Karadeniz’deki bungalovlar manzaraları, sivri dekorasyonları birinci sınıf hizmetleriyle İsviçre’deki acı evlerini aratmıyor. Özellikle kış mevsiminde içre soba evet birlikte şömine olan bungalovlar dekorasyonlarıyla misafirlerine hususi bir atmosferde olduklarını hissettiriyor.

Kışın şömineli ve konforlu bir zehir evinde istirahat etmek veya yazın sıcağından bunalıp ferahlamak isteyenler bungalov evleri tercih ediyor. Bu noktada dağ evinde işlemez olmak talip tatilciler amacıyla da acun üzerindeki sunma bereketli seçeneklerin başında Karadeniz geliyor. Kısacası bahis konusu dağ evleri olduğunda imdi İsviçre’ye lüzumlu yok, yeryüzü güzeli Karadeniz’üstelik.”

Share: