Onikişubat Belediyesi’nin tesislerini benzeri ayda 30 binden aşkın hayat ziyaret etti

Kahramanmaraş’ta Haziran kocaoğlan boyunca Onikişubat Belediyesi’nin yüzme havuzlarını 14 bin 520, velespit ve yürüyüş yolunu ise 15 bin 750 hayat müzakere etti.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek’in, ‘Model ve gündeş Onikişubat’ hedefi ile ‘eser ve bölüt hizmet’ düşüncesinin birleşiminde ilçenin dört bir yanı yatırımlarla şekillenirken, sosyal kasılma hamlesi da ölçüm topluyor.

Vatandaşlar eliyle bati sargı gören tesisler, kaliteli hizmetle birleşerek ziyaretçilerinin hususi imkan ve fırsatlara ulaştığı birer marka haline geliyor. Bu tesislerin başında ise gidiş-vürut şeklinde okunabilen 18 kilometre parkura sahip olan, antrparantez kafeterya ve yavru parkı bile mevcut Onikişubat Bisiklet ve Üslup Yolu ile ilçenin ayrımlı lokasyonlarına kurulan tutkun yüzme havuzları yer alıyor. Akıbet uygulayım bilimi donatılara sahipliği, modernliği, sağlıklı koşulları ve nezih ortamıyla ziyaretçilerinin ruhsal gerilim attığı tesisler, balaban beğeni kazanırken, vatandaşların sosyalleşmelerine dahi imkan sunuyor. Tesislerinin ziyaretçi sayıları ise memnuniyet oranının yüksekliğini gözler önüne seriyor. Bu kapsamda Haziran ayı boyunca Onikişubat Belediyesi’nin yüzme havuzlarını 14 bin 520, bisiklet ve reviş yolunu ise 15 bin 750 görünmek için 30 binden çok kişinin ülfet ettiği açıklandı.

Hayata geçirdiği yatırım ve hizmetlerle Onikişubat ilçesinin hayat standartlarını değme sabık dönme daha bile yukarılara çıkaran Onikişubat Belediyesi, ‘Model ve Çağdaş Onikişubat’ hedefiyle bisiklet ve tutum severleri üstelik unutmayarak, 2017 yılında gidiş-gelişli 18 kilometrelik Türkiye’nin akıcı genişlik teferruatlı mesafeli Çiftteker ve Yürüyüş Yolu’nu kente kazandırmıştı. Vatandaşların hafta sonları ve tatillerini değerlendirmesinin yanı sıra mıhlı hayat hedefleri çerçevesinde dinamik kalarak, ailecek spor yapmalarına ve ati nesillerinde sporla çöz içe olmalarına imkan sağlayan Derrace ve yol yolu, açıldığı günden bu yana hem şehir halkının hem dahi mekân illerden mevrut vatandaşların dokunaklı ilgisini görüyor. Oylumlu manzarası eşliğinde kafeteryasında güne kahvaltı ile başlayan ziyaretçiler, hem spor yapıp hem dahi ahenktar devir geçiriyor. Bisikletlerin beraberinde konseptli oyun parkuru bile yavru ve ailelerin beğenisini kazanıyor. Açıldığı günden bu yana güç bent gören ve kentteki iri eksikliği kapatan tesisi, Haziran ayı boyunca 15 bin 750 yaşama kullandı.

Fitness salonu, antrenör odası, mösyö-bayan soyunma odaları, engelli ve kategorik lavaboları ve kafeteryası ile 5 peyda otellerin havuzlarını aratmayan tesisler, Haziran ayında birlikte bunaltıcı bent gördü. Onikişubat Belediyesi’nin Martir Abdullah Çavuş Bağlı Yüzme Havuzu’nu 2 bin 800, Martir Piri Reis Bey Bağlı Yüzme Havuzu’nu 2 bin 240, Martir Serkan Yılmayan Sınırlanmış Yüzme Havuzu’nu 3 bin 490, Şehit Hüseyin Varol Bağlı Yüzme Havuzu’nu 3 bin 740 ve Martir Cengiz Engizek Ilişkin Yüzme Havuzu’nu ise bir kamer boyunca 2 bin 250 hayat kullanırken, bu benzer toplamda 14 bin 520 birey yerine kayıtlara geçti. – KAHRAMANMARAŞ

Share: