Sünnet Şöleni’nde 493 bala sünnet edildi

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes Rum Ana Ortaklık aracılığıyla planlı Sünnet Şöleni’nde 493 yavru erkekliğe evvel adımı attı.

Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes Rum Holding işbirliğinde Sünnet Şöleni düzenlendi. Gerçekleşen şölene Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ulusçu Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Yeni Ersoy, Talas Şehremini Mustafa Dik, Erciyes Rum Holding CEO’su Alpaslan Ölümsüz Ertekin, Kayseri Tevhit Uran Bölgesi Umumi Heyet Başkanı Mehmet Yalçın, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy ve sünnet olacak çocukların aileleri ile davetliler katıldı. Masaları yegâne biricik gezen ve çocuklarla yakından ilgilenen Komutan Büyükkılıç, ailelere de ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu. 493 çocuğun sünnet olduğu Sünnet Şöleni’nde mütekellim Başkan Büyükkılıç; “Bizlerin birlik, beraberlik içerisinde olmasını sağlayan, sünnet olan yavrularımız ve ailelerini ayrı ayrı selamlıyorum. Böyle manidar ve muhteşem say, Kayseri Büyükşehir Belediyemiz ve Erciyes Rum Ana Ortaklık’in işbirliği ile gerçekleşiyor. Tığ sizleri seviyoruz, sizlerin hizmetkarıyız. Toplumsal baskı anlayışı içerisinde yapmış olduğu destekler ve vermiş olduğu katkılarından muhit Erciyes Anadolu Ana Ortaklık’imizin yönetim kurulu başkanı, CEO’su ve dostlarımıza değişik teşekkür ediyoruz. Birliğin, beraberliğin, dayanışmanın bereketini yaşıyoruz” ifadelerini kullandı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 16 ilçe belediyesi ile kardeşler topluluğu vurgusu özne Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Koskocaman olan kamer boş Türk bayrağımıza, vatanımıza, milletimize, devletimize, inancımıza topluluk geçmek kanalıyla dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdürmektir. Bizlerin geleceği olan sizlerin o güzel yavrularının daha konforlu, henüz huzurlu, henüz imkanları olan benzeri ortamı sağlamayı takkadak bizler değil, hep bu arada sağlayacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz Kayseri Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, 16 kaymakamlık şehremini ile adeta kardeşler topluluğuyuz. Kardeşler topluluğunu bereketlendiren bire bir birlikte Sayın Valimiz oldu. Temas devir sıcakkanlılığıyla, simultane kararlarıyla bizleri yüreklendiren, ‘hemen yaparız’ anlayışıyla Sayın Valimize saygılarımızı benzeri el henüz sunuyorum, bereketli kim var.”

Komutan Büyükkılıç, Kayseri’nin önemine işaret ederek; “Kayseri bu mutluluk amacıyla balaban, Kayseri bu ülkenin olmazsa olmazıdır. Tıpkı doktor büyükleri adına canan yavrularımızın alnından öpüyorum, inşallah mürüvvetlerini birlikte Cenab-ı Allah yıldız etsin” dedi. Vali Gökmen Çiçek ise yaptığı konuşmada; “Bizi tığ fail değerler vardır, bizi sair milletlerden ayıran hususi günler vardır. İşte onlardan bildirme önemlilerden birisi bu sünnet şölenlerimizdir. Türk erkeğinin hayatında da unutamayacağı anlar, sünneti, askerliği ve evliliğidir. Biz bu anları coşkulu kutlamayı severiz, bugünler bizi tığ fail günlerdir. Çocuklarımızın böyle aynı organizasyonla aileleri ve bizlerle bu arada bu programda tıpkısı araya getiren hem Büyükşehir Belediye Başkanımıza hem dahi Erciyes Holding CEO’suna çok teşekkürname ediyorum” şeklinde konuştu. Büyükşehir Şehremini Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür eden Vali Çiçek, “Başkanımızı gelmeden önce birlikte tanıyordum. Bizim kesemiz, işimiz seçkin şeyimiz ortaktır. Bir Nice şeyde beraber değişmeyen veriyoruz. Kayseri için bunaltıcı tıpkısı bağlanak, el birliği içerisindeyiz. Sürekli danışma içerisindeyiz” dedi. MHP Kayseri Saylav Bakir Ersoy dahi, bu organizasyonda emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a ve Erciyes Rum Holding’e teşekkürname ederek, “Bizler Anadolu insanlarıyız. Bu kontak ve beraberliğe çokça ihtiyacımız var” dedi.

Erciyes Rum Holding CEO’su Alpaslan Ölümsüz Ertekin ise; “Burada bizimle Sünnet Şöleni’mize katıldığınız üzere teşekkürname ediyor, esaslı geldiniz diyorum. Zaman 493 yavrumuz erkekliğe evvel adımlarını attılar. Bahtları, yolları yalınlık olsun, Cenabıhak bütün iyilerle karşılaştırsın. Zaman bu organizasyonu yapabiliyorsak Memduh başkanımın ve Kayseri Büyükşehir Belediyemizin desteğiyle yapıyoruz, teşekkürname ediyorum, dolgunca ki varsınız” dedi. – KAYSERİ

Share: