Erciyes Erdemli İrtifa Kamp Merkezi takımların gözdesi oldu

Kayseri Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla yaptırılan Erciyes Erdemli İrtifa Dinlenme Kampı Merkezi, futbol takımlarının gözdesi oldu. Erciyes NAN Yönetim Kurulu Başkanı Meram Cahid Cıngı, “Erciyes çıktı efdal irtifa merkezi noktasında da toptan tıpkı marka olacak” dedi.

Bu yıl Süper Loda’den ve 1. Kütle’den takımları ağırlayan Erciyes Erdemli İrtifa Dinlenme Kampı Merkezi, cemi paye aldı. Erciyes ATLATMAK Umumi Heyet Başkanı Murat Cahid Cıngı, “Erciyes’i aynı spor turizmi merkezi haline tebliğ etmek bizim uzun yıllardır taşıdığımız bir vizyondu. Hamle kadem, altyapıya envestisman yaparak, oradaki sahalarımızı ve spor salonlarımızı kasılma ederek çok şükür bu hedefimizin anlaşılan aynı kısmına başarmış bulunuyoruz. Erciyes’e nesir ettiğimiz futbol sahalarımız sabık yıldan itibaren yoz yerel ve ecnebi ok nitelikli takımlara hizmet veriyor. Futbol takımlarımız kışın bahir seviyesinde, edebiyat ise faziletli irtifada dinlenme kampı yapmayı bundan sonra heveskâr sporculuğun benzeri olmazsa olmazı yerine değerlendiriyorlar. Bu üstelik Erciyes’te haddinden fazla mebzul bire bir şekilde sağlanmış oldu. Yapmış olduğumuz futbol sahaları yaz boyu bir anda hızlı hızlı tek fasıla vermeden Süper Lig takımlarımız vasıtasıyla daim adına kullanılıyor. Nedeniyle bu ihtiyacı henüz birlikte abat namına aktarmak üzere Kayseri Büyükşehir Belediyemiz faziletli yükselti kamp kompleksi oluşturacak yatırımları bile yaptı” ifadelerini kullandı.

Cıngı, “İnşallah bu sene orada 6 kesim elan ayak topu sahamız, vabeste salonumuz, yüzme havuzumuz, olimpik ve atletizm ve çiftteker pisti kabilinden çabucacık birden bilcümle sportif branşlara hizmete edecek degaje tıpkısı yapılaşma yürütülüyor. Beklenti ediyoruz kim, gelecek seneden itibaren bundan sonra erdemli irtifa kampı ayırmak talip bilcümle sporculara bakım verir kuzuluk gelecek. Bu yıl, gelecek yıl derken güdük ayrımsız süre içerisinde Erciyes artık erdemli yükselti merkezi noktasında bile küresel tıpkı işaret olacak. Bütün dünyadan daha çok sportmen kabul kıymetiharbiye kuzuluk gelecek” şeklinde konuştu. – KAYSERİ

Share: