Ankara’da yeni yapılan 20 kıvrım apartmanın çatısında cuşiş paniği

ANKARA’üstelik, 20 bükülmüş apartmanın bina katında tecrit çalışması sırasında sâdır ateş paniğe illet oldu. Coşkunluk itfaiyenin çalışmasıyla söndürülürken, ölen ve yaralanan olmadı.

Cuşiş, saat 16.00 sıralarında Yenimahalle ilçesinde Avcılar Mahallesi’nde yeni yapılan 20 kıvrım binanın çatısında meydana geldi. İzolasyon çalışması sırasında sâdır yangını fark fail işçiler, dışarıya çıkıp, polis ve itfaiyeye fen verdi. Apartmandaki bazı dairelerde sililik yapan aileler bile dışarıya daha çok. Binadan yükselen alevler ve yaman yakınlarda paniğe neden oldu. İtfaiye ekipleri merdiven sebebiyle çatıya ulaşıp, yangına müdahale etti. Ateş, itfaiye ekiplerinin teferruatlı uğraşları sonucu kontrol altına makbuz. Yapılan ilk incelemede, elektrik ustalarının yapı katındaki çalışması sırasında soy makinesinden sâdır kıvılcımla yangının meydana geldiği belirleme edildi.

‘ALEVLER ÇOKÇA YÜKSELMİŞTİ’Alevleri görünce panik ateş parçası Ahmet Delice, “Çatı elektrik çalışması sırasında ateş eski. Allah’tan kimsenin canına tıpkısı özdek olmadı. Alevler rüzgarın da etkisiyle çokça yükselmişti. O sırada ustalar çatı katındaymış; ama seçkin yaralı namevcut” dedi.

Dairesinde saflık yapan Fatma Cılız de “Çatı katında onarım yapıyordu ustalar. O sırada kök makinesi patlamış ve cuşiş huruç. Tığ evimizde boya yapıyorduk. O tam eve dumanlar geldi şipşak eşime söyledim. Bilahare ustalar bizi uyardı kolaylıkla dışarı çıktık. Alevleri görünce ürkü olduk” ifadelerini kullandı. Yangınla ilgilendiren inceleme başlatıldı.

Share: