Şırnaklı hastalar Batman’da otellerde ücretsiz konaklıyor

Şırnak’ın Uludere ilçesine sadık Şenoba Şehremini Alihan Babat, otama amacıyla Batman’a hastaneye giden vatandaşların konaklaması için otel kiraladı. Vatandaşlar, antlaşmalı otelde ücretsiz konaklanıyor.

Uludere ilçesine vabeste Şenoba beldesinin AK Partili Belediye Başkanı Alihan Babat örnek aynı aplikasyon başlattı. Babat, otama için Batman’a giden vatandaşların konaklaması için otel kiraladı. Şırnak’tan Batman’a hastaneye gidenler otelde ücretsiz konaklıyor. Hayata sabık uygulamayla 3 yıldır binlerce vatandaş ücretsiz konaklama fırsatı yakaladı. Bir zamanda iş kadını olan Başbuğ Babat, Ankara’daki evini de hastaneye gidenlere tahsis ediyor.

Şehremaneti başkanı olduğu günden beri hakeza tıpkısı aplikasyon fayrap etmek istediğini tabir eden Babat, “3 yıldır Batman’birlikte aynı otelle yaptığımız protokolle Şırnak ve ilçeleri dahil atılmak için beldemiz genelinde Batman’a şifahane amacıyla giden vatandaşlarımız bizlere bilgi verdikten sonradan benzeri otel var, oraya gidip misafirimiz olabilirler. Şimdiye büyüklüğünde yüzlerce vatandaşımız ücretsiz konaklayabildi” dedi.

Bütün belediyeleri bu uygulamaları yapmaya nida ettiğini aktaran Babat, “Ankara’birlikte aynı evim var, onu bile vatandaşlarımıza tahsis ettim. Bütçemiz yetseydi Diyarbakır ve Van’birlikte birlikte hakeza tıpkısı uygulama fayrap etmek isterdim” diye konuştu.

Batman’daki otelin işletme müdürü ise, gelen misafirleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını tabir etti. Otel işletmecisi Zorlu Fen, “Belediyemizle yaptığımız protokol sonrası yıllardır Şırnak’tan mevrut misafirlerimizi ağırlıyoruz. Başkanlığımız bize bilgelik veriyor, biz de konaklama işlerini yapıyoruz” ifadelerini kullandı. – ŞIRNAK

Share: