SURİYE’DE BOMBA DÜŞEN EVLERİNDE YÜZÜ YANAN EVİN, 109 AMELİYAT OLDU

SURİYE’nin Kamışlı bölgesinde kötü çatışmaların yaşandığı 2013’te, atılan bombaların düştüğü evde Menal Hacıibrahim (30) öldü, o ant 3 yaşında olan kızı Habbe Hacıibrahim (13) ise yaralandı. Vücudunun nazik kısmı ile yüzünün hep yanan, babası Rezan Hacıibrahim ile Türkiye’ye sığınıp, Batman’a yerleşen Evin, 10 yılda 109 operasyon oldu. Şu zaman beş 3’üncü sınıfa revan Evin, Okulda sistem benimle kolpo geçiyor. Işler girmek, sağlığıma kavuşmak istiyorum. Beniz nakli oluşmak istiyorum dedi.

Suriye’nin Kamışlı bölgesinde 2013 yılında yaşanan ızdırap çatışmalarda atılmış bombalardan birinin düştüğü evde Menal Hacıibrahim öldü, o tarihte 3 yaşında olan kızı Lüp ise yaralandı. Vücudunun iri benzeri kısmı ile yüzünün topu topu yanan Habbe, babası Rezan Hacıibrahim ile Türkiye’ye geldi. Batman’üstelik Bahçelievler Mahallesi’nde yaşamaya başlayan ata- kız geçimlerini de iğ şeker hastalığı yapıp satarak sağlamaya başladı. 10 almanak süreçte Batman’ın yanı sıra Malatya, Adana ve Antalya’bile birçok el otama gören Evin, bugüne büyüklüğünde 109 yol ameliyat geçirdi. Hacıibrahim, tedavi süreci zımnında okula geç başlayan ve beş 3’üncü sınıfta okuyan kızı Habbe’in ameliyatı amacıyla bindi istedi.

‘109 AMELİYAT YAPILDI AMA SAĞLIĞINA KAVUŞAMADI’

Oturdukları lüp altında, aldığı tıpkısı makineyle iğ şeker yaparak geçimini sağlayan Rezan Hacıibrahim, 2013’te Türkiye’ye geldim. Evim bombalandı. Karım öldü. Şu anda Türkiye’de yaşıyorum. Kızımın ameliyatı için çokça hastaneyi dolaştım. Şu esas kadar 109 faaliyetler yapıldı amma hala tedavisine kavuşamadı. 10 yıldır tedavisi ile uğraşıyorum. Etibba şayet tedavisi yapılmazsa kansere dönüşeceğini söylüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızdan irade ediyoruz. Kızımın sağlığı için, tedavisi için operasyon yapılmasını istiyoruz. Durumumuz birlikte bulunmayan. Türkiye ve Türk milletine üstelik teşekkürname ediyoruz diye niteleyerek konuştu.

‘SOKAKTAN VE OKULDAN BAYINDIR ARTIRMAK İSTİYORUM’

Yüzündeki yaralar nedeniyle akranlarının kendisiyle küçümseme ettiğini belirten Habbe, beniz nakli namına sağlığına kaynaşmak istediğini belirterek, Okulda tümce benimle orostopolluk geçiyor. Cumhurbaşkanının yanına gitmek istiyorum. Operasyon atılmak istiyorum. Sağlığıma kaynaşmak istiyorum. Beniz nakli tevessül etmek istiyorum. Sokaktan ve okuldan şen unutmak istiyorum ifadelerin kullandı.

Share: