Sındırgılı öğrenciler, depremzede kardeşlerine müzaheret gönderdi

Sındırgılı öğrenciler, depremzede kardeşlerine müzaheret gönderdi

Kurtuluş İlkokulundan depremzedelere atkı, bere yardımı

BALIKESİR – Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde depremzedelere yardım seferberliği bitmeme ediyor. Bir Nice farklı alanda gerçekleşen desteklerin yanı sıra yer çok birlikte çocukların bu seferberliğe kuma olması paylaşma ve ödenti duygularının gelişmesini sağlıyor.

Arkalama seferberliği ile Halas İlkokulu 3-C sınıfı mektepli, sarıklı ve veliler işbirliği ile alelhusus evlerde örülen atkı, çizik, çağa kıyafeti kabil mahsulat hareket bölgesine başvurmak üzere kolilere yerleştirildi. Hazırlanan koliler hoca ve öğrenciler eşliğinde Sındırgı Belediyesi Bağıntı Markete teslim edildi.

Öğrenciler ortada yardımlaşma duygusunu yükseltmek için tıpkısı aktiflik düzenlediklerini, öğrenci ve velilerin bile vahim rabıt gösterdiğini tamlayan derslik öğretmeni Asiye Ersin “Öğrencilerimle ve mektepli velilerimle birlikte aynı aktiflik yaptık. Atkı ördük, şapka ördük, patikli çoraptır. Depremzedelere çıkarmak üzere etkinliğimizin adı buydu. Teşekkürname ederim hepsine katkılarından dolayısıyla, belediyemize teslim ettik” dedi.

Depremden etkilenen kardeşleri amacıyla değişik hediyeler hazırladıklarını tamlayan 3.sınıf öğrencisi Hümeyra Gül ise “Tığ bu atkıları Halas ilkokulunda depremdeki arkadaşlarımız amacıyla yaptık. Umarım beğenirler” dedi.

Öğrencilere ve ekol yönetimine teşekkür fail Sındırgı şehremaneti başkan vekili Bülent Ata “Zaman Sındırgı Halas ilköğrenim okulu 3-C sınıfı öğrencilerinin bu duygun davranışlarından âlem çok teşekkür ediyorum. Argaç, bere toparlayarak belediyemize getirdiler. Bizde bunları gerekli yerlere ulaştıracağız. Teşekkürname ederiz” dedi.

Share: