SELIM Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Özhaseki, Uşak’ta Gurbetçi Festivali’nin açılışında konuştu Açıklaması

YANLIŞSIZ Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Bizler ulus olarak birliğimizi beraberliğimizi sağladığımız sürece içeride çalışıp, hız edip iyicene amal yaptığımız sürece bizim önümüz kilitsiz küreksiz kimsenin bundan endişesi olmasın.” dedi.

Uşak Belediyesince Karaağaç Mesire Alanı’nda bu sene ilki planlı ve 4 zaman sürecek Gurbetçi Festivali üzere küşat töreni düzenlendi.

Törende konuşan DÜRÜST Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, YANLIŞSIZ Tümen belediyelerinin bir numara amacının harıldamak olduğunu ve nişane siyasetiyle cereyan ettiklerini söyledi.

Seçilen kamu belediye başkanlarının muttasıl demeden çalıştıklarını anlatan Özhaseki, “Hatırlıyorum yıllar öncesinde 1994 yılında belediyeye oturduğumda benden tamam randevu alanların az daha hepsi alacaklılardı. İlk gelen haciz memurlarıydı. Aylık ödenemezdi belediyelerde. Belediyenin içerisindeki kadrolar militan kadrolardı. Hizmet türe getire. Mahalleler beyninde ceza verilir şehremaneti tarafından ‘şu mahalle bize rey verdi oraya az buçuk asfalt dökelim’, ‘şu mahalleye katiyen’ denirdi. Amma tığ o geldiğimiz günlerde dedik ki, biz hizmet edeceğiz. Kimseyi ayırmayacağız. Dinine, imanına, mezhebine, meşrebine, ırkına asla bakmayacağız. muttasıl demeden üstelik mazeret üretmeden çalışacağız. O günden beridir hakeza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

SELIM Parti’deki belediyecilik anlayışının 3 temel esasa dayandığını aktaran Özhaseki, bunların dahi ayırt etmeksizin insanlığa hizmet etmek, Tanrı’ın yarattığı cemi canlılara yumuşaklıkla ve merhametle yaklaşmak ve gösterişsizlik sahibi doğmak olduğunu belirtti.

Zamanında Türkiye’den Almanya’ya gidip hareket keşfetmek için sıraya girenlerin olduğunu belirten Özhaseki, şöyle bitmeme etti:

“O günlerdeki Türkiye ile bugünkü Türkiye ortada dağlar kadar ayırt var. Türkiye’yi ayrımsız işçi deposu gibi görüyorlardı. O zamanlarda Türkiye kendi kendine yetmez bir pozisyondaydı. Askeri yerine dışa bağımlı ayrımsız pozisyondaydı. O günlerden bugünlere haddinden fazla şeyler değişti. Arz azından akıbet 20 yılda yapılanlar… Benzeri taraftan eriştirme alanında, tıpkı taraftan sağlık alanında, aynı taraftan enerji dalında, defans sanayimizde da yapmış olduğumuz onlarca proje… Zaman kendiliğinden yeten tıpkısı ülke haline getirdi. Azerbaycan Şuşa’dahi işgale akıbet verdiğimizde orada bizim Türk bayrağını dalgalandıranlar Türk askerleriydi. Hamdolsun. Bugün eğer terörü Türkiye’den temizledik, Suriye’den aşağıya makul sürdüysek onları, gücü yeten arkadaşlar bizim askerlerimizdi ve bizim kişi yerli silahlarımızla savaşarak bunları yaptılar.

Dün daraç dışına giderken sınırlı dışındaki heybet başkanları, Türkiye’den mevrut başbakanlar, cumhurbaşkanları bizden kaç mal isteyecek acaba diyerek gözüne bakılan ayrımsız ülkeyken, şimdi Cumhurbaşkanımızla ahbaplık etmek üzere sıraya giren bir nice fehamet adamı olduğunu biliyoruz. Evire Çevire şahidim, izzet başkanları görüşmek istediklerinde 3 çevrim sonraya, 4 bölüm sonraya randevu veriliyor, telefon görüşmesine bile. Sayın Cumhurbaşkanımız gittiği devir sıkıntılı dışında Allah’a şükür bu Türk milletinin onurunu hile ediyor ve metin oralarda bizi kumar etmenin gururunu hepimiz yaşıyoruz. Tıpkısı taraftan dahi ülkede yapılan iyice işlemler elbette kim onu, oralarda henüz bile iyicene bir şekilde bizi sahne etmesine araç oluyor.”

Bağlantı ve el birliği vurgusu yapan Özhaseki, millet namına irtibat ve beraberliğin sürdürülmesiyle içeride çalışıp güzelce işlemler yapıldığı sürece ülkenin önünün meydanda olduğunu, kimsenin bundan endişesinin olmaması gerektiğini vurguladı.

Özhaseki, “Biz büyüyen bire bir milletiz. bundan sonra güzelce işlemler fail benzeri milletiz. Başımızda Cumhurbaşkanımız önderliğinde haddinden fazla etkin gayretli, maharetli tıpkı ekibimiz da var. İnşallah ati günler hepimiz üzere henüz mebzul olacak. Sizler birlikte sıkı dışında çıktı rahat edeceksiniz bunlar yardımıyla.” diyerek konuştu.

Yardımcı programında vatandaşlarla ve esnafla dostane ettiğini dile getiren Özhaseki, yapılan anketlerden Çeltek Şehremini Mehmet Şimşek’ın sempatik, akıllıca ve güvenilir benzeri adam olduğu yönünde sonuçlar aldıklarını tabir etti.

Özhaseki, “Mehmet beyi üstelik bir zamanlar tığ işinden gücünden koparıp getirdik. Anketlerde cümle diyor ki, Mehmet başbuğ inanılır adam. Allah’tan korkar, köle için uyma kıymet, yetim malına elini uzatmaz, Hakikatten anketlerde bunu görüyoruz amma arkadaşımızın dahi işe gelirken kişi özel arabasıyla gelmesi birlikte takdire değer. Allah bizatihi razı olsun.” değerlendirmesinde bulundu.

Uşak Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım bile gurbetçi vatandaşlardan mevrut murat konusunda festivali düzenlediklerini söyledi.

Kıvılcım, “İnşallah bundan ahir yıllarda hemşehri bağlarımızı elan birlikte güçlendirerek, gençlerimizin, hele daraç dışında dinamik gençlerimizin, çocuklarımızın memleketlerini unutmaması, milli manevi değerlerinden uzaklaşmaması için yerel yönetim yerine üstelik üzerimize sakıt görevler olduğunun farkındayız. Bunları namına değirmek üzere da inşallah başlangıcını yapmış olduğumuz bu festivalle bu arada birçok yetersiz dışında cıvıl cıvıl gencimizle Yardımcı’taki hayatiyetli gençlerimizi benzeri araya getirecek projeleri hayata geçirmeyi hedefliyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı da başlatmış durumdayız.” dedi.

Konuşmaların peşi sıra katılımcılar eliyle açım kurdelesi kesildi.

Uçurtma şenliğinin üstelik düzenlendiği festivalde, gölet üstünde flyboard gösterisi yapıldı.

Festival kapsamında düzenlenen cirit oyunu gösterisinde Veca Belediye Reisi Savcı Sayan’ın ata binerek cirit oyunu oynaması renkli görüntüler oluşturdu.

Henüz bilahare Özhaseki ve katılımcılar tarafından mesire alanına dikme dikildi.Share: