Bakan Kasapoğlu: “Bu oyunlar Konya için tarihtir ve bu tarihi birlikte yazdık”

Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Konya’nın eş sahipliğinde düzenlenecek 5. İslami El Birliği Oyunları çerçevesinde şehre kazandırılan tesislerin önemini anlatarak, “Amacımız, canlı tesisler, istifade edilen tesisler. Tığ biliyoruz ki insanların faydasına olacak beherglas şeyin kullanılması lazım. Zımnında bu oyunlar Konya için tarihtir ve bu tarihi birlikte yazdık” dedi.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir otelde planlı toplantıda matbuat mensuplarıyla ayrımsız araya geldi. Toplantıda konuşan Vekil Kasapoğlu, “Dillere uzunluk bir açım şöleni ve amma velakin binlerce paydaşlık, ateşin tıpkısı geceleyin inşallah bizleri bekliyor. bununla birlikte tabii spor devrimimizi Konya’mızda bu hazırlıklar vesilesiyle taçlandırdık, hem var olan spor altyapısını tamamen yeniledik, kullanılmamış tesisler aha atletizm pisti, veledrom, yüzme havuzu, olimpik havuzumuz, evvel orada müsabakalar vardı, 3 altın madalyayı da oradan aldık. Yani yapılan on paralık bire bir husus boşa gitmiyor Allah’a şükür. ve bunları elbette artırarak devam edeceğiz” dedi.

“Bu oyunlar tıpkısı aşamadır”

Çalışmaların bundan sonra dahi bitmeme edeceğini anlatan Kasapoğlu, “Büyükşehir belediyemizle, başkanımızla bu anlamdaki beraberliğimiz, çıktı de devam edecek. Tığ birlik imkanlarımızla Konya’nın yanı sıra olduk, bundan sonra bile olmaya bitmeme edeceğiz. Bu oyunlar ayrımsız aşamadır ve inşallah bunu sürdüreceğiz. Bizim anlayışımızda biliyorsunuz iki haset eşit olan ziyandadır. Hep daha ilerisi, daha iyisi ve hedefler tıpkısı yandan gerçekleştirilir, farklı yandan yıpranmamış hedefler konur. Zımnında tek ahit hamhalat tartışmaların zarfında olmadık. AK Fırka adına hem ulusalda hem yerelde, tek ahit lafla peynir çalışmadık” ifadelerini kullandı.

“Bu oyunlar Konya amacıyla tarihtir”

Tesislerin rastgele birinin değişik çalışmalara sülale sahipliği yapacağını aktaran Icra Vekili Kasapoğlu, “Hem oyunlar hem oyunlar sonrası bu tesislerin gelişigüzel biri ayrımlı çalışmalara yeniden karı sahipliği yapacak. Gine güzel organizasyonları gerçekleştireceğiz. Ulusal anlamda, uluslararası anlamda işte veledromda dinlenme kampı tesisi var, o dinlenme kampı tesisinde ağyar gelecek kalacak. Türk sporcular gelecek kalacak. Buraların rastgele biri mahmul meşbu değerlendirilecek. Tesisi yapalım, açılışlarda, organizasyonda kullanalım, sonraları rafa kaldıralım değil. Amacımız, kıvrak tesisler, yararlanma edilen tesisler, biz biliyoruz ki insanların faydasına olacak her bir şeyin kullanılması geçişsiz. Orada engel varsa kaldırılması geçişsiz. Nedeniyle bu oyunlar Konya amacıyla tarihtir ve bu tarihi birlikte yazdık” diyerek konuştu. – KONYA

Share: