Sebep Kayaç: Ankara’da, 22 Bin Depremzede Öğrencinin Okullara Nakilleri Yapıldı

CHP Ankara Milletvekili Sebep Kayaç, Başkent’e gelen depremzede öğrencilerin okullaşma durumu ile ait Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa ile görüştüğünü belirterek “22 bin öğrencimiz nakil yaptı. Bu nakillerin tüm ve 4 bin 950 öğrencimiz alelhusus hususi okullara vurdumduymaz kalan öğrencilerimizde amme okullarına kayıtları yapıldı” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kayaç, 6 Küçük Ay depreminin arkası sıra Başkent’e gelen depremzede öğrencilerinin kaçının okullara kayıtlarının yapıldığına ilgilendiren Ankara İl Milli Terbiye Müdürü Harun Fatsa’yı makamında müzakere ettiğini duyurdu. Kaya, Fatsa ile görüşmesinin peşi sıra Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü uğrunda şu açıklamayı yaptı:

“ANKARA’DA, 22 BİN DEPREMZEDE ÖĞRENCİNİN OKULLARA NAKİLLERİ YAPILDI”

“Ankara’ya gelen kısaca 22 bin çocuğumuzu terbiye öğretime kayıtlarını, nakillerini yaptıklarını ve sınıflarda o çocuklarımıza cemaat çıktıkları amacıyla şahsında bütün Ankara İl Milli Eğitim camiasına teşekkürlerimi sundum. 200 bine mümasil insanımız Ankara’ya geldi. 22 bin öğrencimiz aktarım yaptı. Bu nakillerin hepsi ve 4 bin 950 öğrencimiz hele hususi okullara geri kalan öğrencilerimizde amme okullarına kayıtları yapıldı.”

Share: