Erciyes’te 3. Diplomatik Ski Yarışı düzenlendi

Erciyes Ski Merkezi’nde Çekya, İsviçre ve Fransa’nın Ankara büyükelçilikleri çalışanları ile ailelerinin katıldığı 3. Diplomatik Kayak Yarışı’nda katılımcılardan alınan ücret, depremzedeler için AKUT’a bağışlanacak.

Develi Kapı’daki pistte, Erciyes AŞ’nin sülale sahipliğinde Çekya’nın Ankara Büyükelçiliğince birleştirme edilen etkinlikte, diplomat ve yakınlarından oluşan 75 kayakçı, ski ve snowboard alanlarında yarıştı. Ankara ve Kayseri’deki ski okullarından öğrenciler dahi etkinliğe katıldı.

Çekya’nın Ankara Büyükelçisi Pavel Vacek, gazetecilere, 3’üncüsü planlı yarışmayı, 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenenlere benzeri nebze birlikte olsa destek uydurmak için yaptıklarını söyledi.

Vacek, Çekya’nın yanı sıra İsviçre ve Fransa büyükelçiliklerinde çalışanların yarışmaya katıldığını belirterek, “Tahminî 50 bin liralık gelir bekliyoruz. Bunu benzeri sivil topluluk kuruluşu olan AKUT’a bağışlayacağız. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dışişleri Bakanlığı etkinliği destekliyor. Bize bindi olan Türk sponsorlarımız var. Depremzedeler için elimizden şu an mevrut bu, henüz dahası için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: