Sebep Kayaç: Ankara’da, 22 Bin Depremzede Öğrencinin Okullara Nakilleri Yapıldı

CHP Ankara Milletvekili Sebep Kaya, Başkent’e mevrut depremzede öğrencilerin okullaşma durumu ile ait Ankara İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Harun Fatsa ile görüştüğünü belirterek “22 bin öğrencimiz nakil yaptı. Bu nakillerin hacısı hocası ve 4 bin 950 öğrencimiz özellikle hususi okullara gabi mütezayit öğrencilerimizde kamu okullarına kayıtları yapıldı” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Saika Kayaç, 6 Gücük Ay depreminin peşi sıra Başkent’e gelen depremzede öğrencilerinin kaçının okullara kayıtlarının yapıldığına ilgili Ankara İl Milli Terbiye Müdürü Harun Fatsa’yı makamında ziyaret ettiğini duyurdu. Kayaç, Fatsa ile görüşmesinin ardından Ankara İl Milli Terbiye Müdürlüğü önünde şu açıklamayı yaptı:

“ANKARA’DA, 22 BİN DEPREMZEDE ÖĞRENCİNİN OKULLARA NAKİLLERİ YAPILDI”

“Ankara’ya mevrut yaklaşık 22 bin çocuğumuzu eğitim öğretime kayıtlarını, nakillerini yaptıklarını ve sınıflarda o çocuklarımıza topluluk çıktıkları için şahsında bilcümle Ankara İl Milli Eğitim camiasına teşekkürlerimi sundum. 200 bine andıran insanımız Ankara’ya geldi. 22 bin öğrencimiz nakil yaptı. Bu nakillerin topu topu ve 4 bin 950 öğrencimiz hele özel okullara hoşgörüsüz mütezayit öğrencilerimizde amme okullarına kayıtları yapıldı.”

Share: