Rize’de TOKİ çekilişi heyecanı

– Rize’da TOKİ çekilişi heyecanı

RİZE – Toplu Bölük İdaresi Başkanlığı tarafından Rize’da yapılacak olan, toplamda 28 bin 274 kişinin müracaat yaptığı, bin 100 bölük üzere, adalet sahibi belirleme kurası çekildi.

TOKİ yoluyla hayata geçirilen “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi çerçevesinde Rize’nin ilçelerine düz yazı edilecek konutların doğruluk sahipleri geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kura çekimleriyle belirlenmişti. Rize’da Forma, Kendirli Beldesinde ve Güneysu ilçesinde yapılacak bin 100 konutun türe sahipleri birlikte zaman gerçekleştirilen kurayla belirlendi. Ad Çekme Rize Gençlik Merkezi’nin toplanı salonunda noterlik eliyle gerçekleştirilen nahif bin 100 konut amacıyla yapılan 28 bin 274 müracaat değerlendirildi. Hak sahiplerinin belirlendiği bin 100 konutun 673’ünün Rize Suret’da, 77’si Kendirli beldesinde ve 350’si Güneysu ilçesinde yapılacağı belirtildi.

Yapılacak konutların dolay mimarisine akıllıca şekilde yapım edileceğini tamlayan Belde, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mürtefi Serkan Kavga, “Zaman Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Kasaba ve Şehircilik Bakanlığımızın uhdesinde Içtimai Göz Projesi çerçevesinde Rize ilimizde yapılacak olan bin 100 konutun kura çekimi gerçekleştiriliyor. Kısaca ilimizde 28 bin 274 başvurunun kurası bugün çekilerek tamamlanacak. Bin 100 konutumuz inşallah bildirme yakın zamanda yapılacak. Yapılacak konutlar civar mimarisine makul, mahalle kültürünü yaşatan ve aynı zamanda komşuluk ilişkilerini geliştiren konutlarımız yer gelişmemiş zamanda yapılarak halkımızın yaşamına sunulacak” ifadelerini kullandı.

Kuradan namına karı çıktığı amacıyla çok bahtiyar olduğunu rapor fail Yusuf Karali, “Habbe bana çıktığı üzere mutluyum. Ben ilk kez böyle bire bir kuraya katıldım. Katıldığım arık birlikte daha çok. Allah devletimize arızalanma vermesin. Mütekait kategorisinden katılmıştım. Çıktığı için çok mutluyum. Emekli olduk ve bugüne büyüklüğünde geldik. İlk nöbet bugün evim oluyor” şeklinde konuştu.

Share: