Şehit polisler Onan ve Akoral, rahmetle anıldı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 26 Kasım 1988 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör ile mücadele operasyonunda vurularak martir olan Polis Memuru Bilgelik Onan ve 13 Son Teşrin 2007 tarihinde trafik kazasında şehit olan Polis Güçleri Memuru Hasan Akoral’ı tesmiye etmek üzere doğum okutarak, pilav hayrı yaptı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisalı şehitleri tesmiye etmek adına başlattığı içtimai ağırlık projesinde Ağırbaşlı Camii Bahçesi’nde hayır etkinliği düzenledi. 34 yıl geçmiş martir olan Polis Güçleri Memuru Vukuf Onan ve 15 yıl evvel şehadete erişen Polis Güçleri Memuru Hasan Akoral’ı ihtifal yerine planlı programa Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Kaynak, Manisa Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Büyük Öztozlu, Manisa İl Itimat Müdür Muavini Tahsin Kılıç, Manisa Büyükşehir Belediyesi ofis başkanları, MHP el ve kaymakamlık yönetimleri, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Martir Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Beklenti Öğür, Manisa Martir Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Adnan Kaya, Manisa Şehit ve Gazi Aileleri Koruma ve Kalkındırma Derneği Başkanı İbrahim Sagun, idarehane müdürleri ve ilgililer katıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Yazman Yardımcısı Martir Polis Güçleri Memuru Bilgi Onan’ın annesi Şengül Onan ve Martir Polis Memuru Hasan Akoral’ın babası Osman Akoral, annesi Nurten Akoral, eşi Figen Akoral ve kardeşi Niyazi Akoral ile yakından ilgilenerek, kahramanların gönüllerde ölümsüz olduğunu dile getirdi. Yâd programında martir polisler üzere tevellüt okundu ve arkası sıra atak ikram ara bulucu ile pilav hayrında bulunuldu.

Programın böylece Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve içerisinde Yasin-i Mübarek, Türk Bayrağı ve eşarbın saha aldığı taziyet kutusu şehit ailelerine arz edildi.

Türkiye Savaş Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şubesi Başkanı Beklenti Böğür, Manisa Martir Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Adnan Kaya, Manisa Şehit ve Gazi Aileleri Himaye ve Kalkındırma Derneği Başkanı İbrahim Sagun, şehitleri anmak namına Manisa Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla planlı program için Başbuğ Cengiz Ergün’e ve ekibine teşekkürlerini dile getirdi. – MANİSA

Share: