REÇETE Partisi Umumi Başkanı Babacan, Ağrı’da öğür binasının açılışına katıldı

UMAR Partisi Umumi Başkanı Mehabetli Babacan, Ağrı’nın Patnos İlçe Başkanlığı binasının açılışını yaptı, esnaf ziyaretinde bulundu.

Muş’un Malazgirt ilçesinden beraberindekilerle Patnos’a gelen Babacan, kaymakamlık merkezinde vatandaşlarla buluştu.

Babacan, burada yaptığı konuşmada, partilerini kuralı 2 yıl olduğunu ve buna rağmen 81 ilin tamamında memleket başkanları ve 720 ilçede üstelik ilçe başkanlarının görevinin başında bulunduğunu ve müstacelen teşkilatlandıklarını söyledi.

Kısa tıpkı zamanda Türkiye’nin ciharıyek yanına katre felç yayıldıklarını nâkil Babacan, şöyle konuştu:

“Teşkilatlarımız tarafından hem vatandaşlarımızı dinliyoruz, anlıyoruz hem da partimizin ülkemizin yarınlarıyla ilişkin yaptığı güzel hazırlıkları vatandaşlarla paylaşıyoruz. 3 günlük benzeri izlence amacıyla bölgedeyiz. Yarın da devran olursa Erciş ve Van’bile olacağız. İl el, kaza kaymakamlık geziyoruz çünkü derdi yaşayanı kendinden dinlemezsek akla yatkın karar alamayız.”

Daha sonraları partisinin kaymakamlık riyaset binasını hizmete açıp esnaf ziyaretinde kâin Babacan, tatmin önderleri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve matbuat mensuplarıyla aynı restoranda bire bir araya geldi.

Babacan, öğür programlarının birinci bölümünün özgürlüklerle başladığını ve Türkiye’deki sorunların çözülmesi üzere öncelikle o sorunların açık tartışıldığı ve özgürce rapor edildiği tıpkı ortamın sağlanmasının araç olduğunu dile getirdi.

Bir gazetecinin “Türkiye’nin asıl anlamda altılı ganyan masayı iktidara transfer şansı var mı” sorusunu yönelttiği Babacan, şu yanıtı verdi:

“Altılı masanın kendi gündemi ve hedefleri var. Zımnında beklentiyi çokça yükseltmememiz lazım. Biz çıtayı mahsus tıpkısı noktaya koyuyoruz, oraya ulaşıyoruz ve oraya ulaştıktan bilahare eskimemiş tıpkısı gündem üzerine anlaşırsak çıtayı az buçuk elan yukarı koyuyoruz ve oraya ulaşıyoruz. Majör konulardan aynı tanesi dahi ortak cumhur reisi adayı. Eş cumhur reisi adayı toplumun en çokça nikbet ettiği ayrımsız bahis çünkü sansasyonel olgun orada. Biz önce hareket. Yani seçilecek cumhurbaşkanı ne yapacak. Ne kurallara göre yönetecek? Parlamenter sisteme ikbal vermiş, vekil sistemi ve demokrasiyi içselleştirmiş biri olacak. Ondan sonraları ancak eş namzet mümkün. Bu konuda çok sayıda ölümlü dolaşıyor. Biz bu konuyu sürecin sonuna akıllıcasına altılı ganyan masaya getireceğiz.”Share: