Türkiye birincilikleri kâin sırça kemik hastası yüzücünün hedefi acun şampiyonluğu

Pencere kemik hastalığı bulunan ve tekerli sandalyeye mahkum olan Süleyman Emniyetli Azamet, Türkiye şampiyonlukların arkası sıra acun şampiyonluğu amacıyla kulaç atıyor.

Ağrı’da yaşayan ve kadeh mızrap hastalığı kâin Süleyman Tehlikesiz Şataf’in hayatı “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi ile değişti. Hastalığı ve geçirdiği ameliyatlar dolayısıyla ruhsal gerilim, buhran ve asosyallikle geçirdiği günleri proje yardımıyla tanıştığı yüzme antrenörü Gökhan Şengül’ün destekleriyle aşmaya başlayan Gösteriş, 2 almanak çabalarının ardından katıldığı geçmiş müsabakada Türkiye Şampiyonluğu ile taçlandırdı. Şu an 5 Türkiye birinciliği kâin Süleyman Emin Andırma, Dünya Şampiyonu olup Türk Bayrağı’nı dalgalandırmak için kulaç atmaya devam ediyor.

Hayallerinden asla vazgeçmediğini belirten Süleyman Emniyetli Yordam, “Pencere mızrap hastasıyım. 15 sefer operasyon oldum. Şu anda bacaklarımda platin var. Ego hayatta ne olursa olsun vazgeçmedim. Vazgeçmeyi bile katiyen düşünmedim. Bunu bana yüzme sporu sağladı. Yüzmeden önceki bunalım halindeydim, operasyon süreci beni çok çok darlıyordu. Ruhsal Gerilim, asosyallik ve yalnızlık beni çokça aşkın üzüyordu. 2018 yılında yüzme bilmeyen kalmasın projesi ile yüzme hocası ile yüzmeye başladım. Şu anda ise 5 pare Türkiye birinciliği, 7 çıngı Türkiye ikinciliği ve 1 pasaj da Türkiye 3’üncülüğüm var. Ne olursa olsun vazgeçmeyin” ifadelerine yer verdi.

Ağrı Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesinde yüzme antrenörü yerine fariza fail Gökhan Şengül, Süleyman Emin Erim ile başladığı yüzme eğitimiyle Erim’in hayatının değiştiğini belirterek, “Süleyman Tehlikesiz Afur Tafur ile Yüzme Isimsiz Kalmasın projesi ile karşılaştık. Hayata soğuk olduğunu gördüm. Bu zamana büyüklüğünde engeller biriyle çalışmamıştım. Ben bu çocuğun dünyasına girdim. Süleyman’la başladığımız ant on paralık yüzme bilmiyordu. Ego 1 buçuk yıl yüzmenin Süleyman’a faydası var mı diyerek gözlemledim. 2 senenin böylece Türkiye’birlikte yapılan yarışmalara katıldık. Süleyman ilk kez katıldığı müsabakada 4 parça Türkiye birinciliği aldı. Şu anda daim tedarik yapıyoruz. Süleyman’ın haddinden fazla aşkın ameliyatı oldu. Kışın suya girince platinlerinin çokça etkisi oluyor. Ağrıları artıyor. Bizde onun amacıyla tıpkısı izlence hazırladık. Süleyman’ın hayatı değişti. Şimdi milli bando seçmelerine hazırlanıyor” dedi. – AĞRI

Share: