Özhaseki: Bire Bir araya geldikleri 7’li grup, sokakta birbirlerini görseler esenleme vermezler

AK Fırka Umumi Başkan Yardımcısı ve Yerli Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, muhalefetin tek stratejisi olmadığını belirterek, “Tıpkı araya geldikleri 7’li kol sokakta görseler birbirlerine selam vermezler. Hiçbir periyot olsun eşlerini yanına alıp öbürüne çay içmeye gitmemişlerdir. Dünya görüşleri birbirine benzemez. Toplumsal olaylara bakışları birbirine benzemez amma Recep Tayyip Erdoğan ve DOĞRU Öğür düşmanlığı var ya bunların hepsini bir araya getiriyor” dedi.

AK Tümen Genel Komutan Yardımcısı ve Yerli Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Denizli ziyareti kapsamında geçmiş kendisine Vali Ali Fuat Atik’i mülakat etti. Özhaseki’ye SELIM Öğür Denizli milletvekilleri Nilgün Ök ile Cahit Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan bile haremlik etti. Özhaseki henüz sonradan AK Parti Denizli İl Başkanlığı’na geçti. Burada partililere seslenen Özhaseki, muhalefetin iki devam esas stratejisi dışında bire bir stratejilerinin olmadığını söyleyerek, “Belediyelerde neler yapacaklarını bilmiyorlar. Elhak taş üzerine da taş koymadılar. Genelde hangi yapacakları birlikte belirsiz. Amma şu iki izleme konusunda akım ediyorlar. Tıpkı Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı. Recep Tayyip Erdoğan ve AK Öğür olmasın da hangi olursa olsun. Bir araya geldikleri 7’li kadro sokakta görseler birbirlerine selam vermezler. Tek dönme olsun eşlerini yanına alıp öbürüne çay içmeye gitmemişlerdir. Dünya görüşleri birbirine benzemez. Sosyal olaylara bakışları birbirine benzemez amma Recep Tayyip Erdoğan ve DOĞRU Parti düşmanlığı var evet bunların hepsini benzeri araya getiriyor. Evet siz böyle benzeri mugayeret yapabilirsiniz. Amma bunca muhalifin olduğu benzeri yerden üstelik medeniyet doğmayacağını haddinden fazla mebzul biliyoruz. Benzeri masa etrafında benimsenmek amacıyla ne sırada oturacağını bire bir kamer tartışanlar, ayrımsız salona girerken ‘Sen mi önden gireceksin? Ben mi önden gireceğim’ diyenler, 1,5 kamer birbirlerini yazarlar eliyle hırpalayanlar. Türkiye’nin devasa problemleri karşısında çözümü nerede üretecekler? Bire Bir bakmıyorlar ki filhakika. Amma ‘gel yıkalım’ politikası. ‘Gel devirelim’ politikası. Hani saz şairi diyor evet. ‘Hadi gel şu Süleymaniye’yi yıkalım desen iki kazma kürek, iki birlikte ırgat lüzum. Haydi gel baştan yapalım desen. Geçmiş benzeri Sinan bilahare bile Süleyman icap’ Tığ Süleyman’ımızı da bulduk. Sinan’ımızı birlikte bulduk” dedi.

‘NEREDEYSE ÜÇ SENE BİR HUSUS SÖYLEMEDEN İZLEDİK’ Ankara, İstanbul, Adana, Sazak ve Antalya’de şehremaneti başkanlığını CHP’nin kazandığını ifade fail Özhaseki, “Tabii bizde tıpkı kekrelik oluşturdu. Amma dedik ki güzel olsun. Vatandaşın takdiri böyleymiş. Tekevvün bulanda yarayışlı vardır. Görelim. Cenabıhak bunlara bakım nasip etsin. Adamakıllı işler yapsınlar. Öz içimizde dedik ki tek muhalefet etmeyelim. Bu arkadaşlara ayrımsız tamam birlikte söylemeyelim. Zira tığ yirmi yıldır, yirmi beş yıldır bu illeri idare ediyoruz. Demincek onlara yurttaş imkan verdi. Tek değilse iki üç sene sabırla izleyelim. Az Daha üç sene benzeri şey söylemeden izledik. Ama karşılaştığımız görünüş şu; elan taş üstüne taş koymadılar. Hiçbir yerde de yapmıyorlar. Ama bu arada benzeri masnu kulp; ‘Bizim önümüzü kesiyorlar. Bize mani oluyorlar’ yalanına başvurmaya başladılar” ifadelerini kullandı.2023 seçimlerine az azıcık kaldığını belirten Özhaseki, “Bu intihap kebir benzeri seçme. Zannetmeyin ki bu intihap elden bire bir Recep Tayyip Erdoğan seçimidir. Katiyen öyle değil. Zannetmeyin kim yalnız Türkiye’birlikte yapılan bire bir seçimdir. Faydalı, hoppadak Türkiye amacıyla işlenmiş bir seçim da değil. Bu seçimin alelacayip tıpkısı önemi var. Elbette Türkiye için benzeri seçimdir. Elbette cumhurbaşkanımızı seçeceğiz amma bütün dünyadaki mazlumların birlikte strateji ettiğini on paralık kimse unutmasın” diye konuştu.

Özhaseki, elan sonraları Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan’ı musahabe etti.Share: