İMAMOĞLU ESENYURT’TA KÜTÜPHANE AÇILIŞINA KATILDI

İstanbul Büyükşehir Şehremaneti (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenyurt Kıraç Şüheda Mahallesi’nde yapımı tamamlanan, “Gülten Atak Kütüphanesi”nin resmi açılışını gerçekleştirdi.

İmamoğlu, “Umum Savsaklamak Fabrikası’ndan Yerebatan Sarnıcı’na, birçok sunturlu adımla el yürüyoruz. Kütüphanelerimizi açıyoruz. Mümasil zamanda metrolarımızı, füniküler hatlarımızı, haddinden fazla henüz özel yapılarımızı İstanbullularla buluşturmaya bitmeme edeceğiz” dedi.

Ekrem İmamoğlu, “3 sene geçmiş kaybettikleri bu seçimin, ‘1000 kayıp gün’ olduğunu tescilli tıpkı biçimde halkımıza anlatıyorlar. Diyorlar kim; ‘Bu, bizim için 1000 zayi dönem.’ Ayrımsız bile ballandıra ballandıra anlatıyorlar. Amma tıpkısı avuç adam için 1000 zayi ahit; yani vatandaşlarımız amacıyla değil. Vatandaşlarımız için büyük tıpkısı üstünlük günü. Iri tıpkı algı dönemi” diyerek konuştu.

İmamoğlu, konuşmasının arkası sıra içeride ve dışarıda kendisini izleyen Esenyurtlu çocukları yanına davet etti. İmamoğlu ve beraberindeki gök bilimi, Sezen Aksu’nun bire bir Gülten Akış şiirinden bestelediği “Düzgüsüz Kızın Türküsü” eşliğinde kütüphaneyi gezdi.Share: