Oturarak Uçan Top Milli Takımı’nda gaye, Gümüş ligi şampiyonluğu

Oturarak Uçan Top Milli takımı, 2-5 Ilkgüz tarihlerinde Zonguldak’ta 7 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek olan Paravolley Sim Ligi Şampiyonası öncesi hazırlıklarını günde koşa idmanla Aksaray Paralimpik Oyunlar Hazırlık Merkezi’nde sürdürüyor. Milli mızıka başantrenörü İranlı Ramazan Zandi Nezami, “Umudumuz çok nazik ve desteğimiz birlikte çokça iyi durumda. Gümüş ligde çok ongun bire bir evre almayı hedefliyoruz. Günde koşa idmanla 6 saat çalışıyoruz. Çalışmalarımızın karşılığını dahi altın madalya kazanarak kabul etmek istiyoruz” dedi.

Oturarak Voleybol Milli Takımı, 16 oyuncunun katılımıyla Aksaray’bile kamp çalışmasına devam ediyor. Paravolley Gümüş Ligi Şampiyonasına hazırlanan milli takımın başantrenörü Ramazan Zandi Nezami, yaptığı açıklamada “Avrupa Sim Klasman Şampiyonasına Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde eş sahipliği yapacağız. Bu lige 7 topluluk katılacak. Macaristan, Litvanya, İtalya, Hollanda, Slovenya, Polonya ile Türkiye namına karşılaşma yapacağız. Başarılı olan 2 topluluk ise Altın ligine katılmaya adalet kazanacak. 2023 yılında ise Sırbistan’da gerçekleşecek olan Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyoruz. Umudumuz haddinden fazla şişman, desteğimiz de çok iyi durumda. Gümüş ligde ferah benzeri evre almayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

“AVRUPA TAKIMLARI ARASINDA PATIRTILI GETİRMEK İSTİYORUZ”Tendürüst bire bir kadroyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Nezami, “23 gözyaşı altı oyuncularımız var. Bu oyunculardan haddinden fazla umutluyuz. Gümüş ligde sunu iri avantajımız, 2 çıngı kuvvetli aktör oynatma hakkımızın olması. Bu yüzden zinde milli takımdan 2 pasaj mefret oyuncuyu kampımıza çağırma ettik. Hedefimiz, Avrupa takımları arasında curcunali yayımlamak. Günde koşa idmanla 6 saat çalışıyoruz. Çalışmalarımızın karşılığını da zer madalya kazanarak ahzetmek istiyoruz” şeklinde konuştu.”BAŞARILI TUTMAK İSTİYORUZ”

Bando kaptanı Mehmet Yılmaz ise “Aksaray’de Gümüş ligine hazırlanıyoruz. Çok ongun bir neva yakaladık. Ağustos ayı akıbet kampımızı şampiyonanın olduğu Ereğli’bile yapacağız. Kullanılmamış oyuncularımız ile ferah bire bir uzlaşma sağladık. Hedefimiz kızıl madalya olunca, daha doymaz çalışıyoruz. Kudretli koyulmak amacıyla elimizden geleni yapacağız. Öz evimizde ülkemizi en iyi şekilde baziçe ederek şampiyon olup İstiklal Marşımızı okutmak bizim üzere çokça iri tıpkısı alım olacak” dedi.Share: