Muşlu aileler çocukları amacıyla HDP önündeki eylemlerini sürdürdü

Muş’ta, çocuklarının yıldırı örgütü PKK marifetiyle dağa götürülmesinden HDP’yi sorumlu markajcı aileler, partinin il başkanlığı önünde yerleşme eylemi yaptı.

Çocuklarına telaki ümidiyle Diyarbakır annelerinin başlattığı eyleme destek veren aileler, rastgele hafta çarşamba haset yaptıkları eylemi sürdürdü.

HDP İl Başkanlığı binası uğrunda tıpkı araya mevrut aileler, “El düşmanı parti”, “Evlatlarımızı vereceksiniz”, “Ha HDP ha PKK”, “Türk-Kürt kardeştir, HDP kalleştir”, “Halkı dolandıran parti”, “Anneler direniyor”, “Bundan Sonra kâfi yakamızdan düşün” ve “Yeter artık evlatlarımızı bırakın” bağlanmış pankartlar açtı.

Çocuklarının fotoğraflarıyla eyleme katılan temel ve babalar, evlatlarına “tasdik ol” çağrısında bulundu.

Cet Halit Altun, gazetecilere, HDP önündeki eylemlerini kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

Yıllardır yavru hasreti çektiklerini dile getiren Altun, “Tanrı haklarımızı onlara bırakmasın. HDP çocuklarımızı kandırdı, dağa gönderdi. Öz çocuklarını ise özel okullarda okutuyorlar. Yeter bize bu acıyı çektirdiler. 100 sene dahi olsa bu davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Çocuklarımızı bize verin. Allah bu acıyı onlara birlikte çektirsin inşallah.” diye niteleyerek konuştu.

Anne Naciye Sönmez Baht üstelik oğluna doğrulama olması çağrısında bulunarak, “Büyüklük babamızdır. Bu bayrak bizim bayrağımızdır. Bu bayrağa sırtınızı çevirmeyin. Bu büyüklük bizim devletimiz.” ifadelerini kullandı.

Ayten Koçhan da bir yavru dahi dağda kalmayıncaya kadar eylemlerini sürdüreceklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Ersin, oğlum, sesimi duyuyorsan dön, gel devletimize teyit ol. HDP ve PKK’dan çocuklarımı istiyorum. HDP Kılıçdaroğlu’na bindi veriyor. HDP’yi kapatsınlar. Yeter analar babalar ağladı. Onlar bizim ciğerimizi yaktılar. HDP yılanın başıdır. Çocuklarımızı istiyoruz onlardan. Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Haset, bol kim kadınlar var. Biz kadınlara momentum istemiyoruz.”

Share: