Bodrum’da canlı olan sağanak hayatı ters etkiledi

Muğla’nın Bodrum, Marmaris, Fethiye ilçelerinde etken olan bora nedeniyle bazı evleri su bastı, ana yol ve sokaklarda akarsu birikintileri oluştu.

Bodrum ilçesinde sabah saatlerinden bu yana aralıklarla enerjik olan sağanak, öğleden bilahare şiddetini artırdı. Sağanağa dışarıda yakalanan vatandaşlar baskı anlar yaşadı.

Yağış zımnında kent merkezi başta koyulmak üzere birçok ana yol, çıkmaz ve mahallede sokaklarda akarsu birikintileri oluştu. Sürücüler ve yayalar okkalı baran sularının aktığı cadde ve sokaklarda ilerlemekte yük çekti.

Bodrum Belediyesi ekipleri, saffet çalışması yaparak suyun yollarda henüz fazla birikmesini önlemeye çalıştı.

Yağış dolayısıyla Eskiçeşme Mahallesi’ndeki bazen evleri su bastı. Yağışla tuvaletten taşan bakımsız sular evlerin içerisine doldu. Eş sakinleri, suları boca etmek için dokunaklı ceht sarfiyat etti.

Evini atık su basanlardan Hamza Şahika, gazetecilere, henüz geçmiş yağmurda üstelik evlerinin sular altında kaldığını söyleyerek duruma aksülamel gösterdi.

Yaklaşık 15 dakikalık yağışın ardından evlerinin akarsu bastığını anlatan Şahika, komşularının üstelik mağdur olduğunu, yetkililerin bu duruma biran önce merhem bulması gerektiğini belirtti.

Öte yandan Bodrum Belediyesi ekipleri su basan evlerde vatandaşlarla birlikte temizlik çalışması yaptı.

Marmaris’te birlikte enerjik olan bora nedeniyle Narenç ve Osmaniye mahallelerine ulaşımı sağlayıcı yola kayaç parçaları düştü. Bodur süre trafiğe kapanan el, arılık çalışmalarının ardından baştan açıldı. Şehremaneti ekipleri de ilçedeki cadde ve sahillerde temizlik çalışması yaptı.

Fethiye’dahi ise sağanak nedeniyle suyla dolan yollarda sürücüler ile vatandaşlar print anlar yaşadı. Ölüdeniz Caddesi’ndeki aksata merkezinin uğrunda oluşan bu birikintisi ortamında artan motosikletleri sürücüler bata çıka çıkardı.

Share: