Kadınlar Günü onlar için ekşimsi geçiyor

– Kadınlar Günü onlar için buruk geçiyor

MUŞ – Kahramanmaraş merkezli meydana mevrut ve 11 ilde yıkıma sebep olan depremlerin arkası sıra Muş’taki Haberli Gazi Öğrenci Yurduna yerleştirilen depremzedeler için 8 Mart Dünya Kadınlar Haset buruk geçiyor.

Muş Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğüne ilişkin cahillik merkezinde müteharrik gençlik liderleri ve fahri gençler, 8 Mart Acun Kadınlar Günü zımnında Bilerek Gazi Mektepli Yurdunda mütezayit depremzede kadınlara karanfil vererek günlerini kutladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekiplerinin Kadınlar Haset’nde kendilerini unutmadıkları amacıyla bahtiyar olduklarını belirten depremzede Elif Yarçin, “Yaşadığımız asrın felaketinden dünya Malatya’dan Muş’a geldim. Çok güzelce karşılandık, çokça iyice ağırlandık. Zaman üstelik Kadınlar Haset, salim olsunlar bizleri unutmadılar. Çiçeklerimizi getirdiler. Bugün bile unutulmadık. Herkese haddinden fazla teşekkürname ederim” dedi.

Kadınlar için dünyanın çok baskı aynı düz olduğunu anlatım eden depremzede Sır Solak ise Kadınlar Günü’nün kendileri üzere buruk geçtiğini belirterek, ” Gaziantep’ten Muş’a oğlumun eğitimleri üzere geldim. Oğlum burada özel eğitimine devam ediyor. Oğlumun hususi durumları var. Yaralarımızı yok etmek için burada haddinden fazla fena hâlde icraat yapılıyor. Biz burada çok iyiyiz, huzurluyuz. Buraya süzülmek bizlere haddinden fazla bereketli geldi. Burada pir benzeri kültürün süresince bulduk kendimizi, hep yabanlık görevini çok gani üstlenmiş. Zaman Kadınlar Haset ve kâh yazılar okuyorum, ‘kadın kalkmak sunma şişman direniştir’ diye. Siktirici anca, kadınlar amacıyla acun çokça el aynı kayran. Çocuklarımızın başında olabilmek ve işlek ebeveynler kalkmak amacıyla bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Herkesin yarası kendisine çok alçak. Bir Nice familya birçok trajediye boyun katlamak zorunda kaldı. Allah’ın takdiri. Kadınlar Haset’nü canımız acıyarak kutluyoruz. İnşallah imdi elan nazik acılar yaşamayız” ifadelerini kullandı.

Share: