Muratpaşa Belediyesi maaşları TÜFE’ye endeksledi

Muratpaşa Şehremini Beklenti Uysal, tahminî 2 bin 200 çalışanı ait dolgun iş sözleşmesi imza töreninde “Maaşları bitiren fiyat endeksine özetle TÜFE’ye endeksleyen çokça beş on sözleşmeden birini imzaladık” diyerek konuştu.

Muratpaşa Belediyesinde tahminî 2 bin 200 çalışanı ilişkin dolgun iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. Uray-İş Sendikası’yla sürdürülen görüşmelerin sonucunda 2022-2024 yıllarını havi geçim, Belediye Başkanı Beklenti Tevazulu ve Büro Başkanı Mehmet Mercan beyninde imzalandı.

Yazıhane Başkanı Mercan, “Şişman hizmet akdi, işçi arkadaşlarımıza, sendikamıza ve emeğin beraberinde olan herkese aldatıcı olsun” dedi. Görüşmelerin sonuç rütbe güzel geçtiğini dile getiren Mehmet Mercan, “İnşallah bundan sonraki süreçte de temas, beraberlik içinde say amacıyla hangi yapılması gerekiyorsa Başkanımız Beklenti Tevazulu’la beraber, belediyemizin imkanları dahilinde, yer iyisini beğenmek için var gücümüzde çalışacağız” diye niteleyerek konuştu.

Maaşlar TÜFE’ye endeksli

Komutan Uysal ise görüşmelerde saha düz herkese teşekkür etti. İmzalanan şişko aksiyon sözleşmesiyle tıpkı bireşim yapmaya çalıştıklarını nâkil Başbuğ Uysal, “Amacımız, amme hizmetleri aksatılmadan bütçe imkanları çerçevesinde emekçilerimizi gelişen kazançlı şartlarda azami koruyacak noktayı bulmaktı. Şu anda imzaladığımız sözleşmeyle buna ulaştık” diye niteleyerek konuştu. Başkan Uysal konuşmasının devamında şunları söyledi: “Hizmetlerinin bire bir kısmını, minimum ücretle personel çalıştıran yüklenici firmalarca gerçekleştiren ve bunun üzerinden özlük çalışana bağıl yüksek mahiye ödeyen belediyeler dünya, Akdeniz bölgesinde genişlik efdal maaşı veren şehremaneti durumundayız. Istem çokça elan fazlasını yüklemek ister. Ama nesep enflasyonun yüzde 200’e dayandığı tıpkı ülkede kamu yönetimi girmek dahi müteharrik doğmak de çok yumruk. Bütün bu yarar dengelerini gözeterek cereyan etmekte oldukça çetin. Ama bunu elimizden gelen maksimum ölçüde başarmaya mücahede ediyoruz. Ayrıca maaşları tüketici kıymet endeksine ezcümle TÜFE’ye endeksleyen haddinden fazla beş on sözleşmeden birini imzalamış bulunuyoruz. Hayırlı olsun.”

Muratpaşa Belediyesi’nde 2 sene boyunca uygulanacak şişman sözleşmeyle yeryüzü bağan aylık, saraka ikramiyeleri, sefer ve yavru yardımı ve değişik hizmet kolları üzere ödenen tazminatlar aut 7 bin TL oldu. – ANTALYA

Share: