Mıntıka turları ile Yüksek Kayası’nın benzersiz manzarasını izliyorlar

Mıntıka turları ile Mehabetli Kayası’nın misilsiz manzarasını izliyorlar

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ta, Menzelet Barajı’nda gerçekleşen bölge turları ile vatandaşlar, baraj içerisinde düzlük düzlük Yüce Kayası’nın nazirsiz manzarasını müşahede imkanı buluyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından, Menzelet Mesire Alanı içerinde bölge turları düzenliyor. Menzelet Barajı üzerinde, Mualla Kayası üzere misilsiz benzeri güzelliği içeren rotasıyla tekne turları, Cuma Namazı günü aut ayrıksı günler saat 09.00 ile 18.00 ortada hizmet veriyor.

0-6 gözyaşı grubu amacıyla ücretsiz bakım sunan turlar ile vatandaşlar Menzelet Mesire Alanı’ndan debi eden tekne ile barajda seyrediyor. Baraj ve etraftaki doğal güzelliklerinin beraberinde kestirmece 1 buçuk saat süren turlarda vatandaşlar Mualla Kayası ve bölgesinin eşsiz manzarasını müşahede imkanı buluyor. Turlarda öğrenci 20, sivil ise 30 lira sevap ödüyor.

Bölge turuna katılan vatandaşlar genelde ilk defa geldiklerini ve çok beğendiklerini hele Ali Kayası’nın manzarasına hayran kaldıklarını söyledi.

Bölgede bakım veren turların yanı sıra mesire alanında kamelyalar, barbeküler, piknik masaları, çeşmeler, çocuk oyun parkları, büfe ve lokanta hizmetleri bile sunuluyor.

Geniş ayrımsız baraj manzarasına erbap olan mesire alanı, site stresinden ırak eğlenmek isteyen vatandaşların ilgisini çekiyor.Share: