Minikler, eserlerini depremzedeler üzere üretti

Minikler, eserlerini depremzedeler için üretti

Minikler yaptıkları eserleri satıp yer sarsıntısı bölgesine bindi sağlayacak

BALIKESİR – Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 1.dershane öğrencileri tuval çalışmalarını satarak yer sarsıntısı bölgesindeki öğrencilere gönderecekler.

17 Ilkgüz İlkokulu 1-F sınıfı öğrencileri, Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında adlı ressamın resimlerini resmederek hayatını öğrenmeye çalıştırlar ve yaptıkları resimleri satarak deprem bölgesindeki çocuklara korumak amaçlandı.

Başarıyı İzleme ve Ihya Projesi kapsamında “Sanatla Büyüyorum” Projesi kapsamında derslik öğretmeni Deniz Altıntaş ve Fotoğraf Öğretmeni Sıkıntı Hoşgör rehberliğinde adlı ressam Van Gogh’u tanıdılar. Van Gogh’un hayatını ve eserlerini öğrendiler. Öğrenciler, Van Gogh’un adlı eseri “Ayçiçeklerini” tual üstünde mesai yaptılar. 1/F Sınıfı öğrencilerinin yapmış oldukları çalışmalar satışa çıkarılacak. Elde edilen gelirleri hareket bölgesindeki arkadaşlarına gönderecekler.

Öğrencilerin çalışmaları 17 Eylül İlkokulu antre katında sergileniyor.

Sınıf Öğretmenleri Bahir Altıntaş, “Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında, “Sanatla Büyüyorum” projemizin etkinliğinde kimi cerrahi müdahale yürütüyoruz. Foto öğretmeni Üzüntü Hoşgör rehberliğinde adlı ressam Van Gogh’un ayçiçekleri eserini öğrencilerim çalıştı. Yapmış olduğumuz çalışmaları okulumuzun antre katında sergiledik. Bu mücahede ile adlı ressamın hayatını öğrenciler hem sanatsal anlamda çokça farklı teknikler öğreniyorlar hem birlikte bu düzentileme sonrası yapılan eserleri satışa çıkartacağız. Elde ettikleri gelirlerle hareket bölgesindeki arkadaşlarımıza gönderecekler. Bizlerde hem duyar nesiller pekiştirmek hesabına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Gösterici Öğretmeni Ezgi Hoşgör rehberliğinde adlı ressam Van Gogh’u tanıdılar. Çok güzel bir hareketlilik oldu. Herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum” dedi.

Share: