Eğitim-Bir-Sen İl sedir toplantısı yapıldı

Eğitim-Bir-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesi İlk İl Divan Toplantısı, Balıkesir Öğretmenevinde yapıldı.

Büro Kongresini geçtiğimiz Teşrinievvel ayı böylelikle yapan Terbiye-Benzeri-Sen Balıkesir 1 Nolu Şubesi, İlk İl Meclis Toplantısını Balıkesir Öğretmenevinde yaptı. Divan Toplantısına, Eğitim Bilimi-Benzeri-Sen Balıkesir 1 Nolu Şube Başkanı Ercan Kurter, Bölüm Umumi Heyet Üyeleri, Terbiye-Ayrımsız-Sen Balıkesir Şubesine vabeste 20 İlçe Başkanı ve İlçe Umumi Heyet Üyeleri katıldı. Divan Toplantısı selamlama ve istimara konuşması yazmak amacıyla Eğitim Bilimi-Tıpkı-Sen Balıkesir 1Nolu Bölüm Başkanı Ercan Kurter’in konuşması ile başladı. Ercan Kurter konuşmasının başında, 6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur dileyerek tıpkısı zaman ilk bölgenin ayağa kalkması dileklerini belirtti. Arkası Sıra yapılan Bölüm Kongresinde kendilerine gösterdikleri teveccüh ve desteklerinden ekolojik ortam organizasyon üyelerine teşekkür etti. Yıpranmamış ve yeniden seçilen İlçe Temsilcilerine ve İlçe Yönetim Kurulu Üyelerini tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ercan Kurter konuşmasına şöyle bitmeme etti: “Ana doğruluk ve özgürlükleri savunan, mali, toplumsal ve nefer haklarını zait, sağladığı 103 kazanımla eğitim bilimi çalışanlarının hakkının, itibarının, emeğinin, alın terinin teminatı olan bire bir sendikayız. Mevcut sorunların çözümünü sağlayacak olan da biziz. Şişko kesim hakkını alan, eksiklerine rağmen Öğretmenlik Çığır Kanunu üzere girişim atılmasını sağlayan, 3600 eklenmiş göstergenin mimarı olan ayrımsız teşkilatız. Sözleşmelilerin kadroya geçirilmesini, el görevine ücret ödenmesini sağlayan, hoca ve talim elemanlarının eklenmiş ödemelerini artıran, sınıf öğretmenlerine haftada iki saat ilave ek öğüt ücreti ödenmesini, şişman antant ikramiyesi ile örgütlülüğü manalı kılan ve üyeye alacak sağlayan üstelik biziz. Yıllardır, koruyucu hizmetlilerin genel dümen hizmetleri sınıfına geçirilmesi üzere çarpışma veriyor, iş harcıyoruz. Serencam alıncaya büyüklüğünde üstelik mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Biz doğruları söylemeye, sorunlara çözüm bulunması üzere çalışmaya, girişimlerde bulunmaya, savaşım etmeye bitmeme edeceğiz. 7354 sayılı Muallimlik Patika Kanunu, beklentileri yekpare kendisine karşılayamamıştır. Kanun, kâin haliyle tıpkısı milyonu aşkın öğretmenin hak, izin, fariza ve sorumlulukları noktasında bire bir patika kanununda olması gerekenleri dahilinde, arttırma düzenlemelere gerekseme duymaktadır. Çığır kanunu, öğretmenliği bilcümle boyutlarıyla ele almalı, rastgele açıdan yapılandırmalıdır. Sendika adına, bu konuda üzerimize düşeni yapacak, patika kanununun beklentileri karşılayacak tıpkısı içeriğe kavuşması için çalışacağız” dedi.

Kongre sonrası hemencek sahaya inip gelgel ve kaza ziyaretleri ile sahayı acul benzeri tarama faaliyetine girdiklerini anlatım eden Kurter, çalışmalarına hız kesmeden bitmeme edeceklerini söyledi. Kurter, konuşmasının sonunda katılımlarından yağlık kurum üyelerine teşekkür ederek yakın ramazan ayını tebrik kartı etti. – BALIKESİR

Share: