Minikler, eserlerini depremzedeler için üretti

Minikler, eserlerini depremzedeler için üretti

Minikler yaptıkları eserleri satıp zelzele bölgesine bindi sağlayacak

BALIKESİR – Balıkesir’in Bandırma ilçesinde 1.dershane öğrencileri tuval çalışmalarını satarak deprem bölgesindeki öğrencilere gönderecekler.

17 Eylül İlkokulu 1-F sınıfı öğrencileri, Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında adlı ressamın resimlerini resmederek hayatını öğrenmeye çalıştırlar ve yaptıkları resimleri satarak zelzele bölgesindeki çocuklara korumak amaçlandı.

Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında “Sanatla Büyüyorum” Projesi kapsamında derslik öğretmeni Deniz Altıntaş ve Kılık Öğretmeni Nağme Hoşgör rehberliğinde ünlü ressam Van Gogh’u tanıdılar. Van Gogh’un hayatını ve eserlerini öğrendiler. Öğrenciler, Van Gogh’un adlı eseri “Ayçiçeklerini” tual üstünde emek yaptılar. 1/F Sınıfı öğrencilerinin yapmış oldukları icraat satışa çıkarılacak. Elde edilen gelirleri zelzele bölgesindeki arkadaşlarına gönderecekler.

Öğrencilerin çalışmaları 17 Ilkgüz İlkokulu giriş katında sergileniyor.

Sınıf Öğretmenleri Deniz Altıntaş, “Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi kapsamında, “Sanatla Büyüyorum” projemizin etkinliğinde bazı cerrahi müdahale yürütüyoruz. Suret öğretmeni Üzüntü Hoşgör rehberliğinde adlı ressam Van Gogh’un ayçiçekleri eserini öğrencilerim çalıştı. Yapmış olduğumuz çalışmaları okulumuzun giriş katında sergiledik. Bu say ile adlı ressamın hayatını öğrenciler hem sanatsal anlamda çok ayrımlı teknikler öğreniyorlar hem birlikte bu çalışma sonrası yapılan eserleri satışa çıkartacağız. Elde ettikleri gelirlerle sarsıntı bölgesindeki arkadaşlarımıza gönderecekler. Bizlerde hem duyarlı nesiller yetiştirmek hesabına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Suret Öğretmeni Şarkı Hoşgör rehberliğinde ünlü ressam Van Gogh’u tanıdılar. Çok güzelce ayrımsız ruh oldu. Herkese haddinden fazla teşekkür ediyorum” dedi.

Share: