Meteoroloji’den soluk kodlu ihtar: Ankara dahil 6 ilde sel ve su baskınları yaşanabilir

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sonuç değerlendirmelere bakarak, Cumartesi haset öğle vakti saatlerinden sonra Kütahya, Manisa’nın şarki akarsu, Yardımcı, Afyon’un yıldız ve batısı, Eskişehir çevreleri ile Ankara’nın il merkezi ile kuzey ve gün batısı kesimlerinde saha düz akva olması muhtemel yağışlar bekleniyor.

6 İLE SARI UYARI

Sağanak yağışın faal olacağı 6 üzere Hava Bilgisi tarafından zerrin kodlu uyarıda bulunuldu. Bu iller arasında Afyonkarahisar, Ankara, Eskişehir, Kütahya, Manisa ve Uşak bulunuyor.

HÂKIM VE AKARSU BASKINLARINA DİKKAT

Şiddetli baran nedeniyle ulaşımda aksamalar, yeğin, feyezan, yıldırım, yerel meşbu yağışı kabilinden olumsuzluklara alın vatandaşların tedbirli ve tetik olunması konusunda uyarıda bulunuldu.

ANKARA VALİLİĞİ’NDEN UYARI

Konuyla ait Ankara Valiliği’de aynı izah yayınlayarak vatandaşlara uyarıda bulundu. Yapılan açıklamada, “Son meteorolojik değerlendirmelere bakarak; bugün (cumartesi) öğle saatlerinden sonradan Ankara toprak merkezi ile kuzey ve garp kesimlerinde yerel namına sağlam gök patırtılı boğanak yağmur, yağmur takkadak akva rüzgâr ve kırcı yağışı beklendiğinden fücceten baskin, taşma, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı titiz ve müdebbir olunmalıdır. Kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerine yer verildi.

5 günlük hava durumu:Share: