Martir babası önder, yabancı diliyle heves köprüsü kuruyor

Şehit babası mortocu, yabancı diliyle umu köprüsü kuruyor

Şehit babası imamın turistlerle kurduğu İngilizce diyalog dikkat çekiyor

Cebine koyduğu gerçekten notlarla pek haddinden fazla dilde konuşarak turistlerle iletişim kuruyor

İZMİR – İzmir Selçuk’ta bulunan tarihi İsa Satış Camii’nin imamı İbrahim Taşdemir, turistlerle kurduğu İngilizce diyalog ile ilgi çekiyor. Ayrımsız zamanda şehit hususi cereyan polisi Ahmet Yiğit Taşdemir’in babası olan Taşdemir, İngilizce dışında mukavemetli çokça dilde yazılan yoz notları cebinde taşıyarak farklı milletlerden turistlere İslam dinini ve kültürünü tanıtıyor.

İzmir’in Selçuk ilçesindeki tarihi İsa Koca Camii’nin imamı İbrahim Taşdemir, camiyi müzakere fail turistlerle İngilizce konuşurken çekilen görüntüsü ile sosyal medyada ilgi çekti. 7 yıldır bir camide fariza yapan İbrahim Taşdemir, okunabilen İngilizcesiyle turistlere hem camiyi hem üstelik İslam dini ve kültürünü anlatıyor. Taşdemir, dünyanın pek haddinden fazla bölgesinden turistin camiyi görüşme etmesi nedeniyle değişik dillerde mukayyet adi notları de cebinde taşıyor, ayrımlı dillerde de turistlerle diyalog kurabiliyor. Diyarbakır’dahi yarıcı terör örgütüne müteveccih 2017’dahi planlı operasyonda martir olan hususi harekat polisi Ahmet Yiğit Taşdemir’in babası olan İbrahim Taşdemir, “Oğlumuzun şehadeti, bizim amacıyla Rabbimizin lütfu olan büyük tıpkı itibar” diyor.

“Amacım arzu köprüsü yapmak”

Selçuk ilçesinin yoğun kendisine gezmen alan ayrımsız bölge olduğunu vurgulayan Taşdemir, “Bu seyyar hareketinden camimiz da nasibini alıyor. Turistlerin rehberleri cami hakkında turistlere hikmet veriyor ama tığ da hem kültürümüzü hem de dinimizi onlara tanıtmaya çalışıyoruz. Kültürümüzü ve dinimizi tanıtırken araç çok oylumlu. Biz Kur’an-ı Verimli tanıtımlarında turistlere İngilizce anlatmaya çalışıyoruz. Bunun beraberinde dünyanın pek çokça yerinden seyyar buraya gelebiliyor. Romanya’dan, İspanya’dan, ayrıca Madagaskar Adası’ndan, Malta Adası’ndan birlikte seyyah geliyor. Ben dahi cebime amiyane notlar koyarak onların dilinde biraz mecmu kuruyorum. Bunu yaptığım antlaşma onların bize cebin muhabbet duyduğunu ayırt ettim. Bu yüzden farklı dillerde de ‘Hoş geldiniz’, ‘Lütfen başınızı örtünüz’, ‘Halılara ayakkabı ile basmayınız’ üzere bana lazım olacak büyüklüğünde konuşabiliyorum. Bir dilek köprüsü kurmaya çalışıyoruz. Turistlere kolonya, şeker izaz ediyoruz. Iyilikçi arkadaşlarımın getirdiği soğuk suları turistlere veriyorum. Bana ‘Müft mı?’ diye niteleyerek soruyorlar. Meccanen olduğunu söyleyince şaşırıyorlar. Camide karşılıksız su, kolonya, şeker hastalığı verilmesi onları bahtiyar ediyor. Tatillerinde onlara unutmayacaklarını bire bir hatırat neşelendirmek, o anının içinde üstelik Kur’an olsun, cami olsun, ayrımsız ilmek adamı olsun istiyoruz. Hep dilleri öğrenmeye yaşım ergonomik değilim amma amacım arzu köprüsü inşa etmek” dedi.

“Rabbimizin lütfu kendisine karşıladık”

Ofisinde şehit oğlunun fotoğrafları asık olan Taşdemir, “Oğlumuzun şehadeti, bizim üzere Rabbimizin lütfu olan büyük tıpkısı haysiyet. Oğlumuz bu yurt amacıyla, milletimiz için, İslam için Haçlı zihniyetiyle, Siyonist zihniyetle uğraş ederken martir oldu. Hamdolsun, evladımızın şehadetini Rabbimizin lütfu adına karşıladık. Rabbimize şükürler olsun. Camideki ofisimde onun hatırasını yaşatmaya çalışıyorum. Burada her dönüş onunla beraberiz. İnşallah Rabbimizden cennette de bizi beraber etmesini yalvarma ederiz” diyerek konuştu.Share: