Köpeğini kahir 17 yaşındaki türedi sürücünün ailesine başkaldırı etti

Kocaeli’de 17 yaşındaki güdücü idaresindeki otomobilin çarpması neticesinde köpeği Casper’ı kaybeden Itır Kübra Saika, olayın peşini bırakmayarak almaç görüntülerinden sürücüye ulaştı. Saika, yaşı oldukça olmasına rağmen türedi şekilde trafiğe sâdır sürücünün ailesine isyan etti. Ilçe anları ise saniye saniye düzenlilik kamerası tarafından kaydedildi.

Olay, 3 Ağustos gecesi İzmit Alikahya Mahallesi Atatürk Caddesi üstünde meydana geldi. Burcu Kübra Saika, köpeği Caper’ı gezdirmeye çıkardığı esnada 77 BIRKAÇ 675 plakalı Tofaş ayraç makine köpeği ezerek kaçtı. Saika, komşularının yardımıyla köpeği Casper’ı baytar hekime götürdü. Casper, veteriner kliniğinde yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Köpeğinin ölümün peşi sıra şikayetçi olan Itır Kübra Yıldırım, olayın peşini bırakmayarak bir tane biricik düzenlilik kameraların inceledi ve köpeğine çarpan araca ulaştı. Köpeği Casper’a çarpıp ölümüne etken olan kişinin 17 yaşındaki çıtırbom çoban B.C. olduğunu tespit edildi. Aracın köpeğe zedelenmek ajanda ise saniye saniye güvenlik kamerası yoluyla kaydedildi.

“Aynı canlıya değil, ayrımsız taşa çarpmış gibi bırakıp gitti”

Kazanın bittabi olduğunu anlatan Itır Kübra Yıldırım, “Köpeğim çok enerjik bir hayvan olduğu amacıyla gece geç saatlerde bu parkın etrafında oynatıyordum. Parkta da insanlar vardı, akşam karanlığında havlarsa insanlar korkar diye buraya getirdim. Burada onun apayrı bire bir kapik arkadaşı vardı. Onu görüp heyecanla yola atladığı tam yoldan gelen çok acul fazla köpeğim Casper’a çarptı ve gitti. Bırakın durmayı azrail görüntülerinde üstelik görünüyor kim fren lambası bile yanmadı. seçkin canlıya çarpmış kabilinden değil ayrımsız taşa çarpmış kabilinden bırakıp gitti. Arkadaşımız köpeği hastaneye çalmak üzere aldı ancak oğlumu kaybettik. Sonrasında karakola gidip şikayetçi olduk” dedi.

“Arabayı zahir çıldırasıya kullandığı peyda bildirme beyninde”

Köpeğinin ölümünün ardından olayın peşini bırakmadıklarını söyleyen Saika, “Eşim izleme sonucunda buldu aracı. Yavru 17 yaşında, ehliyeti namevcut. Ben da bu civarda öğretmenim filhakika. Eski benzeri öğrencimin da ağabeyi olduğunu öğrendim çoban çocuğun. Daha sonraları öğreniyorum kim babasının da ehliyeti yok. Filhakika çocuğun toplumsal medyasında arabayı zahir çılgınca kullandığı münhal bildirme ortada. Çocuğa ve aileye 8 bin liralık ceza yazılmış. Sanırım bu ceza ehliyetsiz makine kullandığı için yazıldı” dedi.

“Benim çocuğa hiçbir öfkem namevcut. Öfkem ana ve babasına”

Sebep, şöyle bitmeme etti:

“Benim amacım çocuğun elbette ki bile hapse girmesi değil. Benim çocuğa tek öfkem yok. Öfkem anne ve babasına. Saat tün 01.30’üstelik genişlik çok 17 yaşındaki tıpkısı çocuk elbette evde olamaz? O çocuğun sosyal medyadaki o çılgınca araba istimal görüntülerini görüp o araba şüphesiz emanet edilir? Ben yandım, ağyar yanmasın. O devir eşimin önce söylediği öz ‘Arkasından ego da çıkabilirdim’ cümleleriydi. Tabii, katiyen kıyas kabul etmiyorum ama benim 11 yaşındaki kızım birlikte olabilirdi. Caddenin karşısında ekol var amma burada kasis ve arızi geçidi namevcut. Bura güdücü eğitim alanı üstelik. Ego da aynı anneyim ve öğretmenim. Benim derdim çocukla değil. Çocuklarına yersiz özgürlük tanıyan temel ve babalarla, onlara acayip olsun istiyorum”

“Bu tehlikeyle benim çocuklarım dahi yüz yüze kalabilirdi”

Ilçe anına tanık olan Saika’ın komşusu Salih Esmer ise “Ego arabamı otopark ediyordum ve ayrımsız bağrış çağrış duydum. Ego aynı aracın gübür konteynerına vurduğunu sandım. Gelip baktığımdaysa köpeğin fert çekiştiğini gördüm. Tezelden veterinere götürdüm ancak yetiştiremedim ve maalesef Casper’ı kaybettik. Almaç kayıtlarında inanılmaz ayrımsız derhâl mevrut aracın fren dahi yapmadan gittiğini gördük. Fren lambası on paralık yanmıyordu. Gece ilerleyen saatlerde aradık ve aracı bulduk amma zehir olan şu; insanlar bozukluk bu büyüklüğünde imansız olur? Fehmetmek olabilir değil. Çarptın ve durabilirsin, yararsız konteynerına çarpmadın serencam adına. Ego şunu irade ediyorum; ego bile ilk defa hakeza aynı olayla karşılaşıyorum. Adli anlamda gerekli ukubet neyse almış olması lazım. Benim birlikte 2 evladım var, 10 ve 12 yaşlarında. Bu tehlikeyle onlar birlikte yüz yüze gelebilirdi. Burada ayrımsız engel namevcut, kasis yok. Yetkililerden talep ediyoruz gerekeni yapsınlar. Lüzumlu adli ukubet verilsin. 8 bin teklik ukubet aldı. O antlaşma tıpkı 8 bin henüz versin tıpkısı elan yapsın. Soylu Erki özgürlükle bu türe mı doğuyor insanlara? Ego buradan arzu ediyorum lüzumlu iş yapılsın bu emniyetsiz derecede bire bir sorumsuzluk. Sağa sola kaçmadan ezip gitti Casper’ı o yavru” ifadelerini kullandı. – KOCAELİ

Share: