DÜRÜST Tümen Mebus Günay, Çifteler ilçesini ülfet etti

DÜRÜST Parti Eskişehir Mebus Emine Aydın Günay, Çifteler ilçesini ülfet etti.

Günay’ın iletişim ofisinden yapılan açıklamaya göre, Saylav Günay’ın Çifteler ilçesine mecbur Abbashalimpaşa Mahallesi’ni ziyaretinde Çifteler Belediye Reisi Bedel Bıyık, ülke yönetiminden Dış İlçe Koordinatörü Ahmet Akpınar, İlçe Koordinatörü It Canlı Tunaboy, İlçe Başkanı Mustafa Yeşil, İlçe Kadın Kolları Başkanı Serpil Can haremlik etti.

Açıklamada ziyaretle ilgili görüşlerine kayran verilen Günay, muhtar Halit Gönülden ve mahalle sakinleri ile benzeri araya geldiğine değinerek, “Hemşerilerimiz irade ve isteklerini iletti. uzunca sohbet ettik, yapabileceğimiz konuları paye aldık, etki alanımız dışında küsurat hizmetler üzerine hikmet verdik. Yer iri istekleri köylerine doğal gaz gelmesi. İnşallah o de mail tıpkı zamanda gerçekleşir, ancak şu anda bütün Türkiye genelinde ilçeler tamamlanıyor. Tarımla uğraşan vatandaşlarımızın çok somut talepleri oldu. Hepsini ileteceğiz inşallah.” ifadelerini kullandı.

Eşlik fail astronomi ile Abbashalimpaşa’bile ikamet fail şehit Fahrettin Istekle’in babası Halit Istekle’i ülfet fail Günay, “Şehitlerimizin hakkını budun adına ödeyemeyiz. Mertebesi en efdal makamdalar. Bizler birlikte şehit ailelerimizi boydak bırakmıyoruz, hatırlarını soruyor, isteklerini öğreniyoruz. Şehidimiz üzere dua okuduk. Cumhurbaşkanımızın özel selamlarını ilettik. Halit Komutan bize yıllardır topladığı ekincilik aletlerini gösterdi. Adeta müze ergin, acayip değeri olan tıpkı çokça aleti tabii ortamda sergiliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Saithalimpaşa Mahallesini de mülakat fail Günay, mahalle muhtarı Talat Karagöz ve vatandaşlarla araya geldi. Henüz sonraları Günay, Saithalimpaşa’bile martir Kemal Karagöz’ün annesi Halime ve babası Talat Karagöz’ü musahabe etti.

Share: