Konya’dan depremlerin etkilediği Hatay’a 50 tır un gönderiliyor

“Asrın felaketi” adına nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Hatay’a, Konya’dan 50 tır un ulaştırılacak.

Konya Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılan açıklamada, zelzele bölgesine gitmeye başlayan un yüklü 50 tırın 43’ünün Büyükşehir Belediyesi, 5’inin Tecim Borsası, ikisinin hayırseverlerce karşılandığı belirtildi.

Açıklamada ifadesine düzlük sunulan Belediye Başkanı Gaye İbrahim Altay, Hatay’ın yaralarını iletilmek üzere önce günden bu yana seferber olduklarını vurguladı.

Altay, bu süreçte şevket ve kavim dayanışmasının arz iyicene örneklerinden birinin sergilendiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Halihazırda Hatay’dahi 16 ateş parçası mutfağımız ısıdam yemek, 4 savmak fırınımız birlikte savsaklamak hizmeti veriyor. Deminden dahi bölgede paketlemek temininin sekteye uğramaması için şümullü bire bir un sevkiyatına başladık. Deprem bölgesine 50 tır un göndermeye başladık. Bu kapsamda 3 tır un Hatay’a ulaştı. Geriye kalan tırlar de birkaç aktarılma içinde ulaşacak. İnşallah el birliğiyle depremin verdiği fiziki ve ruh bilimsel yıkımın üstesinden geleceğiz.”

Share: