CHP’den ihraç edilen Tanju Özcan aklanma ettiğini açıkladı

CHP’den ihraç edilen Tanju Özcan aklanma ettiğini açıkladı

“Benden özür dilenmezse hakkımı helal etmeyeceğim, tazminat davası davası açacağım”

BOLU – Bolu Şehremini Tanju Özcan, YANLIŞSIZ Partili sedir üyesi Hacer Çınar’a yönelik ifadeleri cihetiyle karşı açılan davalardan aklanma ettiğini söyledi. Özcan, “Benden özür dilenmezse hakkımı helal etmeyeceğim. Size antrparantez tazminat davası davası açacağım” dedi. Divan Üyesi Hacer Çınar ise namına beraat kararının manifesto edilmediğini belirtti.

Bolu Belediyesi’nin mayıs ayı divan toplantısında Belediye Reisi Tanju Özcan, DÜRÜST Parti Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar’a yönelik, “Bana sebep halk sallıyorsunuz, ego evli barklı adamım şaibe oluyor” ifadesini kullanmış ve bu sebeple karşı suç duyurusunda bulunulmuştu. Hacer Çınar, Bolu 1’inci Sülale Mahkemesine, Tanju Özcan’a karşı kendisine müteveccih dulda kararı alınması üzere başvuruda bulunmuş, başvuruyu değerlendiren mahkeme Çınar’ın “tedbir” talebini akseptans ederek, esirgeme kararı almıştı. Tanju Özcan ise bu süreçte Cumhuriyet Umum Partisi’nden 1 yıl geçici süreyle ihraç edilmişti.

“Benim neyimi protesto ettiniz günlerce?”

Bolu Belediyesi’nin çatlak ayı divan toplantısının 2. birleşiminde açıklamalarda mevcut Komutan Özcan, davalardan aklanma ettiğini açıkladı. Özcan, “Aile mahkemesi beni aklamış, ego ceza mahkemesinden bile aklanma etmişim. Olur, siz Türe-İş kendisine benim neyimi protesto ettiniz günlerce? Duruşma, ‘Burada yanlışlık bulunmayan’ diyor. Benim partiden resmi atılma gerekçem bile bu. Dolayısıyla ben aklandım, vicdanen dahi rahatım, hukuken de rahatım” dedi.

Özcan, açıklamasına şöyle devam etti:

“Bana bühtan attığınız amacıyla bile sizden bozukluk bekliyorum. Benden kusur dilemezseniz siz ve partilileriniz, o Adalet-İş, solgun sendikanın yetkilileri, ‘Hadi dondurma yiyelim, ne adamakıllı başardık’ diyenler. Benden defo dilenmezse hakkımı helal etmeyeceğim. Size ayrıca manevi tazminat davası açacağım”

“Elinizi vicdanınıza koymanızı istirham ediyorum”

Sedir üyesi Hacer Çınar ise namına aklanma kararının manifesto edilmediğini tabir ederek, Özcan’a yönelik, “Hepinizden elinizi vicdanınıza koymanızı istirham ediyorum. Şayet bu benim yerime sizin eşiniz, sizin kız kardeşiniz, sizin evladınız olsaydı. Ben aynı anneyim, ayrımsız annenin babanın de evladıyım. Burada yapılan terbiyesizliğin, karşılığındaki yırtıklık ancak bu büyüklüğünde tamam. Kendisini buradan tıpkısı defa daha kınıyorum. Önem karşısında aklanabilir ama Allah nezdinde hangi yapacağımızı hep alay malay göreceğiz. Bize de yargıdan gelen bire bir karar namevcut” ifadelerini kullandı.

Share: