Kazdağları’nda güçlü yılkı atları natürel ortamlarında görüntülendi

Balıkesir ve Çanakkale el sınırları içre düz düzlük Kazdağları’nda işlek yılkı atları natürel ortamlarında görüntülendi.

Kazdağları’nda doğal hayat alanlarında derinti halinde dallı güllü yılkı atları, Hanlar ve Kumluca mevkisi çın otlarken kameralara yansıdı.

Kendi başlarına insanlardan ırak bölgelerdeki alanlarda canlı yılkı atları, ak pak tüyleri ve bayındır halleriyle dikkati çekiyor.

Dört mevsim bölgedeki fotoğraf ve doğa tutkunlarının ilgisini çekici atlar, zaman zaman objektiflere yansıyor.

Doğa fotoğrafçısı İrfan Pazubent, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kazdağları bölgesinde kapalı sayıda yılkı atı bulunduğunu ve eksiksiz sene boyunca bilcümle bölgeyi dolaştıklarını bildirdi.

Yıllardır Kazdağları’nın direy ve florasını fotoğrafladığını tabir eden Kolçak, “Nadir gördüğümüz yılkı atları da bu bölgelerde yaşıyor. Biraz bölgede yılkı atı var. Bunları gördüğüm yerde bile kategorik ışık kadrajıma almaya çalışıyorum. Kadraja ayrı tıpkısı görk veriyor.” dedi.

Doğa fotoğrafçısı Sevcan Talaz üstelik 8 yılı aşkındır tutum grubuyla bu bölgelerde rastgele yeri gezdiklerini belirterek, “Bölgede çok gördüğümüz hayvanat var, mükemmel doğa görselleri dahi var amma yılkı atlarına maalesef haddinden fazla birkaç rastlayabiliyoruz. Rastladığımda birlikte kesinlikle ışık karesine alıyorum.” diyerek konuştu.Share: