Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Eceabat Seyir Şenliği’ne Katıldı

Efeler Belediyesi Site Tiyatrosu, bu yıl ikincisi planlı Eceabat Tiyatro Şenliği’ne katıldı.

Eceabat Belediyesi ve Hür Piyes Birliği hareket birliğiyle düzenlenen 2’nci Eceabat Piyes Şenliği 1 ile 4 Ağustos 2022 tarihleri beyninde Efeler Belediyesi Site Tiyatrosu’nun birlikte katılımıyla yapıldı.

Şenlikte, Efeler Belediyesi Kent Tiyatrosu doğaçlama tiyatro gösterisi yaptı. Koca ve bala oyunlarının, müzakere atölyelerinin ve söyleşilerin meydan aldığı halka boş etkinliklere; tiyatro ekibi, yazar, direktör ve temaşa eğitimcileri katıldı. Tekellüm Yönetmeni Dramaturg-Yazar Serkan Fırtına, “Eleştirmeci Bakışı Üzerinden Seyir” başlıklı atölye çalışması yürüttü. Şehir tiyatrosu oyuncuları, Ayvaz Bozkurt’un atölyesine katılarak terbiye böylecene şenliğe katılan başka temsil ekiplerindeki oyuncularla alay malay raks tiyatrosu performansında saha aldı.

Efeler Belediye Reisi Mehmet Fatih Atay, “Efeler Belediyesi Kent Tiyatromuzun ülkemizin bir nice bölgesinde düzenlen alay ve temaşa buluşmalarına katılıyor olmasından dünya haddinden fazla mutluyuz. Müstakil Temsil Birliği ve Eceabat Belediyesi’ni düzenledikleri şenlikten ekolojik ortam kutluyor; kamu katılımcılara sanatla mahmul eyyam diliyorum” dedi.

Share: