Kahtalı’dan Yazıhan’a çıkarma

SELIM Öğür Malatya Mebus Melik Kahtalı, AK Parti İl Komutan Yardımcısı Kamil Biter ve partililer ile alay malay Yazıhan ilçesini ülfet ederek ayrımsız paradigma temaslarda bulundu.

İlçede ilk yerine Yazıhan Belediye Reisi Nevzat Öztürk’ü ziyaret eden Kahtalı, Komutan Öztürk’ten ilçede yapılan icraat üzerine hikmet aldı. Kahtalı, henüz sonra uray binasında muhtarlarla tıpkı araya gelerek istişarelerde bulundu. Burada tıpkısı konuşma yapan Kahtalı, meclisin tatile girmesi ile beraber sahaya indiklerini ve ilçe ziyaretlerini sürdürdüklerini kaydetti.

Yazıhan’ın koskocaman ayrımsız ekincilik merkezi olduğunu belirten Kahtalı, “Boztepe Barajı ile bu arada Yazıhan genişlik bir iki 10 ikmal değerlendi. Yazıhan kül tıpkı ekincilik merkezi, üretilen mahsulat bütün Türkiye’ye gidiyor ve Yazıhan çabucak Malatya amacıyla değil mecmu Türkiye üzere kocaman bir vadi. Pandemide alelhusus tarımın kıymeti çok iyi anlaşıldı. Yazıhan’birlikte yoncadan tutunda tahıla kadar temas öz yetiştiriliyor. Tığ da hükümet adına çiftçimizin her zaman yanındayız. Sadece 2021 yılında buradaki çiftçilerimize 30 milyon TL destek verdik. İnşallah bu desteği artırarak devam ettireceğiz. Yazıhan’ımıza bugüne büyüklüğünde çokça şişman hizmetler yaptık. İnşallah Tanrı felek ederse bu sene ilçemizdeki evlerde doğal gaz yanacak. TOKİ buraya 79 göz yaptı. Yatırımlarımız aceleci ayrımsız şekilde devam ediyor. Tığ bugüne kadar Yazıhan’ın talebi hangi olursa olsun ötelemeden seçme talebi namına getirmeye çalıştık. 3 yıl içerisinde Büyükşehir Belediyesi 200 kilometreyi geçen nöbet yaptı, 110 kilometrede enfrastrüktür yaptı. Bunlar muhteşem hizmetler. İnşallah elan birlikte iyilerini yapacağız” diyerek konuştu. – MALATYA

Share: