İyi Partili Ünzile Yüksel’den ‘Kpss’ Tepkisi: “Fehamet Makamı Tecrübe Galat Makamı Değildir”

ERKAN ESMER

İYİ Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Ünzile Yüksel, KPSS sorularının sızdırıldığı iddialarıyla ilişkin “Çap irca etmek ağırlık lüzum, kerem makamı tecrübe yanılma makamı değildir. 84 milyonun başına gelip yanlışları yaptıktan bilahare ‘Ben kandırıldım’ demekle o sorumluluktan, o vebalden kurtulamazsın. Birkaç kaldı bugünler geçecek, yönetemeyenler gidecek” dedi.

İYİ Parti Umumi Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Çorum’bile matbuat toplantısı düzenledi. Yüksel, ara sıra KPSS sorularının sınavdan geçmiş bir yayınevinin deneme kitapçığında yayınlanmasıyla ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:

“İLGİNÇ AİLELER GÖRDÜK HEP ÇOCUKLARI SINAVLARDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKARMIŞ”

“KPSS sınavında aynı şeyi tekrar yaşadık, ruz tekerrür etti. Ben 2010 yılında sorular çalındı deyip sorun açan benzeri sendikanın avukatıydım benzeri zamanda. O dilekçeyi hazırlayanlar arasındaydık. O antlaşma da bu zama nda devletin başında olan tıpkı eşhas ‘hayır o sorular çalınmadı o puanlar o puanları alanlara analarının dürüst sütü kadar helal’ dedi. Bilahare ne oldu? “Analarının yanlışsız sütü kabilinden helal” denilenler istifham çalmaktan yargılandılar. Niçin? Niçin bu kadar geç? Geciken adalet doğruluk değildir. Ne oldu? Peki bu soruları çalanların hepsi yargılandı mı kâffesi yakalandı mı? Bir ÖSS, LGS, KPSS yani bu büyüklüğünde tafsilatlı sorular içerisinde, mümkünatı olamaz kadar net çıkartıyorsun. İlginç aileler gördük bütün çocukları sınavlarda Türkiye birincisi olmuşlar. Ne oldu bunlarla ilgili benzeri soruşturma yapıldı mı? Bence yapılmadı. 2010-2011 çalınan KPSS soruları sırasında ÖSYM Başkanı vardı, hangi oldu yargılandı, şimdi elektronik kelepçe ile evinde oturuyor. Zaman birlikte duyduk esasen ÖSYM Başkanı görevden alınmış. Tamam sınav halel edildi mi? Habbe kapısını gümüşgöz tutun haydut girmesin diyor, hırsızın on paralık mi suçu bulunmayan?” dedi.

“HEYBET MAKAMI TECRÜBE YANILMA MAKAMI DEĞİL”

Celal yönetmenin ciddilik istediğini söyleyen Yüksel, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çap kuşatmak ciddiyet ister, devlet makamı tecrübe galat makamı değildir. Deneyim galat ile buluş yapabilirsin evet üstelik fabrikanda ‘ben şunu yöntem üstelik yanlış olursa zararı bölüşürüz’ diyebilirsin ortaklarına. Amma 84 milyonun başına gelip yanlışları yaptıktan sonradan ‘Ben kandırıldım’ demekle o sorumluluktan, o vebalden kurtulamazsın. Şuna candan inanın, beş altı kaldı bugünler geçecek. Yönetemeyenler gidecek. Allah’ın izniyle yönetebilecek başarılı karolar ile mebzul fırka bu ülkeyi yönetecek” dedi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

Toplantı Salonu Detay Görüntü

İYİ Tümen Genel Komutan Yardımcısı Ünzile YükselShare: