İstanbul’un göbeğinde tarladan sebze topluyorlar

İstanbul Havalimanı’nın yanı başında bulunan Dursunköy’de vatandaşlar satın kabul etmek istedikleri sebzeleri kendileri tarlaya girerek topluyor. Dalından göveri yemeye özlenti kalmış İstanbullular tarlaya akın ederken, yaşanan yoğunluk dron ile açıktan görüntülendi.

Arnavutköy’da İstanbul Havalimanı’nın yanı başında kâin Dursunköy’bile vatandaşlar satın kabul etmek istedikleri ürünleri tarlaya girerek kendisi topluyor. Toplanan ürünler market ile tıpkısı fiyata arada sırada ise ucuza satılıyor. İstanbul’da tabii ürünlere hasret noksan vatandaşlar bu tarlalara adeta akış ediyor.

Tarladan aksata yapmaya mevrut Mehmet ve Tülay Kaya, “Bugün domates ve biber topladık eşimle tekmil nefis lezzetler var gerçekten burada. Haddinden Fazla domuzuna tıpkı kalp organik ürünleri hem toplayıp hem yiyoruz. Adi çok dosdoğru ve tığ kötülük vermemeye çalışıyoruz toplarken. Tekmil herkesin buraya gelmesi geçişsiz bence marketten aksata yapmaktansa. Burada aileleri üstelik gördüm çocuklarına gösteriyorlardı ürünleri. Fiyatlar bayağı akla yatkın marketlerde arada bir elan fiyatlı dahi olabiliyor. Burada dalından bu kıymet olması çokça gani” şeklinde konuştu.

Öte yandan, vatandaşların tarlaya gelerek oluşturduğu deniz dron ile alarga görüntülendi. – İSTANBUL

Share: