Isparta haberi! Nem ile Moğolistan’ın Darkhan belediyeleri ahi kent anlaşması imzaladı

Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin koordinasyonunda Moğolistan’ın Darkhan Belediyesi ile Balıkesir’in Gönen ilçe Belediyesi ortada cömert şehir protokolü imzalandı.

Gönen Şehremaneti Başkanlığı Toplantı Salonu’ndaki merasim öncesi Belediye Başkanlığı makamında benzeri araya gelen heyetler, Nem Belediyesinin kentsel tahavvül çalışmaları, kent bölgesindeki endüstri ve tarımsal üretim faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

İmza töreninde mütekellim Rutubet Şehremini İbrahim Badik, bu protokolle kültürel ve kazançlı ilişkileri ihya fırsatlarını cömert site projeleri kapsamında genişlettiklerini söyledi.

Badik, “İki şehir ortada kültürel, sosyal ve kamusal girişimlerin gelişmesi için ülkelerimiz ortada köprüler kurulmasına katkıda bulunacağına inanıyorum. Belirlediğimiz garaz; arsıulusal ilişkileri geliştirmek, kültürel ve sosyal alanda bağlar yapmak ve böylece iki belediye arasındaki bağları güçlendirmektir.” dedi.

Darkhan-Uul Büyükşehir Belediye Reisi Azjargal Boldbaatar de çevre ortada atılmış bu adımdan serencam rütbe bahtiyar olduklarını dile getirerek, eğitim bilimi, kültür başta tutmak amacıyla düğme yatırımlar de dahil bir nice alanda teşrikimesai yapmayı planladıklarını ifade etti.

Tören, Ördek ve Boldbaatar marifetiyle protokolün imzalanmasıyla tamamlandı.

Tören sonrası Palaz yoluyla Boldbaatar, Darkhan Belediye Reisi Tulgaa Togtsaıkhan ve katılımcı yıldız bilimi yetkililerine Rutubet enjeksiyon oyası, Gönen baldo pirinci, benzin ürünleri, Gönenli hikayeci edip Ömer Seyfettin’in hikaye koleksiyonu ile mütenevvi hediyeler arz edildi.

Share: