Hatay Büyükşehir Belediye Reisi Lütfü Savaş’tan Özel 10 Kasım Video Paylaşımı

Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Uğraş, Ulu Alemdar Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlanışının 84. yılında hususi yerine hazırlanan videoteyp ile andı.

Hatay Büyükşehir Şehremini Lütfü Çarpışma ve eşi Nazan Kavga’ın vadi aldığı videoda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Hatay için önemi, kaçınmak, merbutiyet ve şiddetli vurgulandı. Hazırlanan videoda Başbuğ Savaş, eşi Nazan Cidal ile alay malay Anıtkabir’dahi Aslanlı yoldan bilgisiz Atatürk’ün mozolesine çiçek bıraktı.

Başkan Çekişme, kendisinin seslendirdiği videoda “Sen ‘Hatay benim şahsi meselemdir’ demiştin evet, Sen birlikte ilelebet Hatay’ın kişisel meselesisin. Rastgele konuda azim ve kararlılıkla izindeyiz. Rahat uyu Paşam!” dedi.

“HANGI KADAR İZLERİNİ SİLMEYE ÇALIŞIRLARSA O KADAR BELİRGİNLEŞİYOR YOLLARIN”

10 Son Teşrin üzere özel hazırlanan ve Lütfü Çekişme ile Hatay Büyükşehir Belediyesi sosyal iletişim araçları hesaplarında paylaşılan videoteyp güdük sürede haddinden fazla sayıda dirilik yoluyla izlendi. Cidal, videoda Celil Alemdar Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e hitaben şunları söyledi:

“Paşam! Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bugün, ebedi istirahatgahin Anıtkabir’e yasa evet bile mateme değil devrimlerine bağlılığımızı ve de çizdiğin yolda mücadelemizi sürdürdüğümüzü bire bir kat henüz bildirmeye geldim. Bizlere, Cumhuriyet’in sürgit kalımlı kalacağını söylemiştin! İşte bu uğurda ne antlaşma hangi koşulda olursa olsun, süresince bulunduğu vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyen milyonlarca evladın,  vatanın gelişigüzel köşesinde vazifeye atılmaya hazır. Çağ balçıkla sıvanmaz misali, hangi kadar üstünü örterlerse o büyüklüğünde canlı parlıyor devrimlerin, hangi büyüklüğünde izlerini silmeye çalışırlarsa o büyüklüğünde belirginleşiyor yolların! Sana bire bir müjdem var Paşam!  Emanetin 100 yılını deviriyor, 2. yüzyılında de bizlere hayat.

“İLELEBET HATAY’IN ŞAHSİ MESELESİSİN”

Senin tutkun yatağında Hatay’ı sayıkladığını hiç unutmadık Atam. Hatay üstelik bugün kamu zorluklara, sıkıntılara karşın Cumhuriyetine ve de Türkiye’ne siperdir! Gelişigüzel nev gaflet uykusu, vasıta ve üstelik hıyanete karşı dimdik ayakta ve uyanığız! Sen ‘Hatay benim kişisel meselemdir’ demiştin evet, sen da sürgit Hatay’ın kişisel meselesisin. Temas konuda azim ve kararlılıkla izindeyiz. Abat uyu Paşam!”

Share: