Hado’nun Gazimağusa Seferleri Başladı

Mayıs ayında evvel seferini Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) Girne kentine işleyen Hatay Deniz Otobüsü’nün (HADO) ikinci durağı Gazimağusa oldu.

HADO, filosunu güçlendirdiği ikinci gemisiyle Arsuz Limanı’ndan Gazimağusa’ya önceki seferini yaptı. Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) ve HADO yetkilileri, Gazimağusa yolculuğu öncesi açıklamalarda bulundu.

HBB Başbuğ Vekili Adnan Özkaya, HADO seferlerinin Belediye Meclisi’nde çokça kesif tartışıldığını belirterek, şöyle konuştu:

“HADO seferleri HBB Meclisi’nde haddinden fazla yoğun tartışıldı. Hayalmiş ve hiç olmayacakmış kabilinden tabir edildi. Bunlara icraatımızla yanıt vermeyi akla yatkın gördük. Girne seferlerimiz başarıyla bitmeme ediyor. Zaman üstelik Gazimağusa’ya giderek bu mutluluğu tıpkısı misil daha yaşayacağız. Seferlerimizin Hatay’ımıza, ülkemize ve KKTC’ye dobra olmasını diliyorum.”

HBB Genel Yazman Yardımcısı Stabil Yıldızlı, seferlerin henüz bereketli olabilmesi üzere çalışmalarını sürdüreceklerini kaydederek; Girne’den bilahare Gazimağusa rotasının hayata geçmesinden bahtiyarlık duyduğunu söyledi.

HADO’dan Mesul Umumi Heyet Başbuğ Yardımcısı Bülent Ok, Gazimağusa seyahatlerine çıkma geminin bire bir Girne seferini eden gemi kabil arsıulusal seferler için agreman ve uzluk belgesine erbap olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“GELGEÇ SAYISININ 20 BİNE ULAŞMASINI HEDEFLİYORUZ”

“Gemimiz sınıfındaki yer iyilerinden tıpkı tanesi. Seçkin çeşit uluslararası misil için agreman ve sürücü belgesi belgesi sağlanmış benzeri gemi. Bugüne büyüklüğünde Girne’ye 9 bin yaya taşıdık. Gazimağusa seferleri ile birlikte bu sayının 20 bine ulaşmasını hedefliyoruz. Adada HADO seferleri bağ ve merakla bekleniyor, sevinçle karşılanıyor. KKTC basınından serencam evre müspet tepkiler aldık. KKTC bürokrasisi bizi dikkatle izliyor ve temas soy desteği sunuyor. Seferlerimiz seçkin iki ülkeye üstelik kıvrak olsun.”

KKTC’da okuyan kızının daha evvel birlikte HADO’yu kullanarak gezi yaptığını söyleyen tıpkısı yurttaş, “Uçakla müracaat etmek çokça muteber oldu. HADO daha akla yatkın olduğu amacıyla öğrenciler tercih ediyor. Kızım HADO’yu yeğleme ediyor. hele Kıbrıs’tan geldi mutlu kalmış. Cet, ‘HADO ile devam edeceğim’ dedi. Bu öğün biz birlikte kendisiyle birlikte gidiyoruz” dedi.

HADO’yu kullanan aynı bambaşka yaya birlikte, “Bizim üzere coşkulu oldu. Buradan Mersin’e büyüklüğünde gitmemiz edisyon oluyordu. Ama deminden evimizden çıktığımız anda, 10 dakikada limana ulaşabiliyoruz. İyi bire bir hizmet oldu. Başkanımıza buradan teşekkürname ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.

Gelişigüzel cuma saat 11.00’üstelik Arsuz-Gazimağusa seferini yapacak olan Piyale Rabıtalı Gemisi, iş günleri saat 23.45’te Gazimağusa’dan Arsuz’a akla yatkın cereyan edecek. Sayı Farkı 5 saat süren seferlerin biletleri sivil yurttaşlar amacıyla 850, öğrenciler üzere ise 650 liradan satışa sunuluyor. HADO’nun Arsuz-Girne seferi çarşamba ve muamele günleri saat 23.45’te, Girne-Arsuz seferi üstelik salı ve cuma namazı günleri saat 13.00’te yapılıyor. HADO ile yolculuk etmek isteyenler, www.hado.com.tr internet sitesinden biletlerini temin edebilir.Share: