Şemsi Denizer Zonguldak’ta mezarı başında anıldı

Türk-İş Umumi Sekreterliği ve Genel Eroin İşçileri Sendikası (GMİS) Umumi Başkanlığı görevini sürdürürken 6 Ağustos 1999’da evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda öldürülen Şemsi Denizer mezarı başında anıldı.

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesi Serdaroğlu köyündeki mezarı başında düzenlenen anma programında, Kur’an-ı Semih okundu, dua edildi, henüz sonra Denizer’in kabrine kırmızı karanfil bırakıldı.

Programda konuşan GMİS Umumi Başkanı Kağan Yeşil, görelik, imtina etmek ve rahmetle andıkları Denizer’in, 12 Eylül askeri darbesi sonrasında doğruluk kayıpları dinamik işçilerin haklarını baştan kazanma mücadelesinin önderi olduğunu vurguladı.

Denizer’in elden ülkede değil, kül dünyada sendikal mücadelede saygıyla anıldığını nâkil Yeşil şunları kaydetti:

“İşçilerin, emekçilerin haklarını, ülkemizin zenginliklerini esirgeme ve ihya mücadelesinin genişlik güçlü döneminden birinde hayatını kaybeden rahmetlik Umumi Başkanımız Şemsi Denizer hoppadak bizlerin değil, tamam emekçilerin mücadelesinde yaşamaya devam ediyor. Özellikle madenci kardeşlerimiz koyulmak için, nahiye halkımızla birlikte mücadeleyi sürdüreceğiz. Genel Başkanımız, önderimiz Şemsi Denizer’i, işimize, aşımıza, bölgemizin ve ülkemizin geleceğine erbap balkon mücadelesinde yolumuzu aydınlattığı amacıyla birlik, korku ve şükranla anıyoruz. Ruhu ferih, mekanı behişt olsun.”

Törene GMİS’in Mali Sekreteri Volkan Yıldız, Umumi Sekreteri Ertan Kayaç, Umumi Kuruluş ve Yetişek Sekreteri Tayfun Çipo, sendikaya vabeste şubelerin başkanları ve yöneticileri, sendikanın sakat umumi suret yöneticileri, STK temsilcileri, ülke umumi divan üyeleri, beyaz zehir işçileri, tekaüt madenciler ile Denizer’in dost ve akrabaları katıldı.

Share: