Göz kaşıntısı şikayeti ile hastaneye revan yaşlı eş amansız hastalık olduğunu öğrendi!

Göz kaşıntısı, gözde çılgın sulanma, bazı bazı koşa görme üzere problemler tüvana Fadimana Komutan temas sancı hissetmediği için doktora gitmeyi ihmal etti. Ahit geçtikçe gözlerindeki kaşıntı, yaşarma ve çift görme, televizyona bakınca net görememe üzere şikayetleri artınca doktora başvurdu ve kanser olduğunun öğrenince hayatının şokunu yaşadı.

KÖR OLMASINA RAMAK KALDI

Kör olmasına ve amansız hastalık hücrelerinin vücudun gayrı bölgelerine yayılma yapmasına ramak kaldığında doktora revan 3 çocuk annesi Fadimana Başkan, vücudunun gelişigüzel durumunda sancı olmadığı üzere doktora gitme gereği duymadığını anlatım etti. Afiyet Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kalburüstü tıpkısı ameliyat ile sağlığına kavuşan Başbuğ, vatandaşlara bu soy şikayetleri olduğunda, geç kalmadan benzeri afiyet kuruluşuna başvurmaları noktasında tavsiyelerde bulundu.

“BURNUMUN İÇİNDE DE VARMIŞ”

Başkan, İhlas Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, “Gözlerimde hareket, kızarma ve koşa rüyet başlamıştı. Ereğli’de özel ayrımsız doktora gittim. Özel hekim bana baktı. Amansız Hastalık olduğumu söyledi. Sonrada bu hastaneye başvurdum. Burnumun süresince de varmış. KBB burnuma de baktı. Şimdi beni operasyon edecekler. Evvel burnumdan, bilahare birlikte gözlerimden. Dişlerimi alacaklar, damağımın içini alacaklar. Tanrı müsaade verirse ferda faaliyetler olacağım” ifadelerini kullandı.

“AMANSIZ HASTALIK TANISI ALARAK BİZE BAŞVURDU”

Ameliyatı gerçekleştiren Afiyet Bilimleri Üniversitesi Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırı Hastanesi KBB Kliniği Eğitim Bilimi ve İdari Sorumlusu Prof. Dr. Münevver Yılmaz ise amansız hastalık hastalığının çok sinsi olduğunu ve çok aheste ilerlediğini söyledi. Faaliyetler öncesinde açıklamalarda mevcut Prof. Dr. Işıklı Acar, “43 yaşında Konya Ereğli’den mevrut hastamız Fadimana bayan sol çarık kemiğinde kanser tanısı alarak bize başvurdu. Bu süreçte hastadan öncelikle biyopsi aldık, tanıyı netleştirmeye çalıştık. Sonrasında tanının kanser gelmesi konusunda görüntüleme yöntemlerini değerlendirerek ameliyatı planladık. Zaman da ameliyata başladık. Ameliyatta çarık kemiğinin tamamını çıkartacağız. Ameliyat esnasında gözün durumunu değerlendireceğiz, gözün çıkarılıp çıkarılmayacağını ameliyatta karar vereceğiz” diye konuştu.

Hasta Fadimana Başbuğ işler oldu. Lüzumlu otama süreci uygulandı, sağlığına kavuşarak hastaneden taburcu oldu.Share: