AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Aydınlık, istifa fail doktorla ilişik izah yaptı

Afyonkarahisar Esenlik Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, istifa fail hekimle ilişkin açıklamada bulundu.

Ziyalı, AFSÜ’nün kafesinde düzenlediği toplantıda, hastanenin kan bilimi bölümü doktorunun bir sayrı veya yakınının termin alamadığı gerekçesiyle resmi makamlara yazdığı şikayet dilekçesinde çabukluk ve yıldırma içerikli ifadeler kullandığı gerekçesiyle çekilme ettiğini söyledi.

Randevu alamayan kişinin sayrılarevi kayıtlarında olmadığını nâkil Görgülü, şöyle konuştu:

“Yazılan ifadedeler çokça esaslı değil. Bunu dahi resmi kanallar aracılıyla kayıtlı adına yapıyor. Bu kaydı alan kurumlarda bize, ‘Böyle tıpkı tehdit var.’ diye niteleyerek vukuf verdi. Bunu gören doktor arkadaşımızın üstelik morali bozuldu, canı sıkıldı. Bu tam tığ da hazırlık alınması açısından emniyete ve savcılığa cürüm duyurusunda bulunduk. Üniversitemizin asayiş hizmetlerine birlikte hekimimizin ve polikliniğin güvenliğine alın tetik olunması talimatlarını verdik. Fakat hekim arkadaşımız, geceleri uyuyamadığı ve kendini işine veremediği gerekçesiyle istifa dilekçesi verdi.”diye niteleyerek konuştu.

İstifa kararı alarak üniversiteden ayrılan hekimle yüz yüze mülakat yaptığını fakat inandırma edemediklerini anlatan Münevver, sürecin devamında ise içtimai medyada hekim için üniversite yönetiminin mobbing uygulayarak ve tehdit ederek Afyonkarahisar’dan kaçırttığı yönünde paylaşımlar oluşmaya başladığını anımsattı.

Bu paylaşımlar sonucunda haberler yapılmaya başladığını gördüklerine özen çeken Münevver, “Ayrımsız milletvekilimiz üstelik hekim arkadaşımızın üniversiteden ayrılmasına müteveccih resmi kurumlardan hikmet istemiş. Sözde bu doktor arkadaşımızın ayrılmasının nedeni bizmişiz kabil tıpkı matlup oluştu. Amma bu algının dahi ulusal çaplı benzeri habere dönüştüğünü bile gördük. Bunun üzerine kamuoyuna cebin ayrımsız basın açıklaması ika gerekliliği duyduk.” ifadesini kullandı.

Aydınlık, halkoyu açıklamasını birlikte sosyal medyada akıllıca ve aynalı olmayan yorumların değişik kurumları dahi tasavvur alması dolayısıyla cemaziyelevvel kaldırıldığını kaydetti.

Basın toplantısına AFSÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Adem Arslan, Prof. Dr. Beklenti Dündar, şifahane yöneticileri, Afyon Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Sezer Küçükkurt ve gazeteciler katıldı.

Share: